Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD'de Uçak Kazası:10 Ölü Var

09 Haziran 2008 / 07:35
Teksas eyaletinde bir cankurtaran helikopteri ormana çakıldı. Ohio eyaletinde ise küçük bir uçak düştü. Helikopterde 4, uçakta 6 kişi öldü.
İlk kaza, ABD'de bir cankurtaran helikopterinin Texas eyaletindeki bir ormanda yere çakılması sonucu helikopterdeki 4 kişiden kurtulan olmadığı bildirildi.

Polis yetkilileri, 58 yaşındaki bir hastayı Huntsville kentindeki bir hastaneden alarak Houston kentindeki başka bir hastaneye götürmek üzere yola çıkan PHI Air Medical şirketine ait helikopterin yere çakıldığının belirlendiğini belirttiler.

Huntsville Memorial Hastanesi'nden yerel saatle 02.05'te havalanan helikopterle, havalandıktan 2 dakika sonra irtibatın kesildiğini kaydeden yetkililer, helikopterin enkazının yaklaşık 6 saat sonra Sam Houston Ulusal Ormanı'nda bulunduğunu bildirdiler.

Yetkililer, aramalar sonucu, helikopterdeki David Disman adlı hastanın yanı sıra hemşire Jana Bishop, pilot Wayne Kirby ve uçuş sağlık görevlisi Stephanie Waters'ın cesetlerinin bulunduğunu ve otopsi yapılacağını belirttiler.

ABD'DE UÇAK KAZASI: 6 ÖLÜ

Öte yandan, ABD'nin Ohio eyaletine bağlı Sandusky ilçesinde küçük bir uçağın meskun bir bölgeye düşmesi sonucu, uçakta bulunan 6 kişinin öldüğü bildirildi.

Ohio Eyaleti Karayolu Devriyesinden yapılan açıklamada, eski bir meclis üyesi olan 86 yaşındaki Gene Damschroder Sr'nin pilotluğunu yaptığı tek motorlu Cessna tipi uçağın, yerel saatle 13.00'de Sandusky ilçesinde yere çakıldığı ve pilotla beraber uçakta bulunan diğer 5 yolcudan kurtulan olmadığı belirtildi.

Uçağın düştüğü yerde kimsenin yaralanmadığını ve binalarda hasar meydana gelmediğini kaydeden yetkililer, uçağın düşüş nedeni hakkında bir şey söylemek için henüz erken olduğunu ifade ettiler.

Ulusal Meteoroloji Servisinden yapılan açıklamada, uçağın düştüğü sırada bölgede hava durumunun iyi olduğu bildirildi.


Kaynak:
Bu haber toplam 1374 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri