Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD'li komedyenden Müslümanlara hakaret...

27 Ekim 2008 / 15:08
Amerikalı ünlü komedyen Jeff Dunham, hazırladığı bir programda Müslümanlara ve Peygamberimize hakaretler ediyor.

Tüm dünyada geniş bir seyirci kitlesi olan Amerikalı ünlü komedyen Jeff Dunham, hazırladığı bir programda Müslümanlara ağır hakaretler ediyor. Yaklaşık 10 dakikalık gösteri boyunca insanların beyinlerine Müslümanların terörist olduğu imajı yerleştirilmeye çalışılıyor ve aynı zamanda Müslümanların dini inanışlarıyla dalga geçiliyor.

Programında başında sarığıyla bir Müslüman'ı canlandıran Ahmet adını verdiği bir kukla iskeletle sahneye çıkan Dunham, sürekli Müslüman vurgusu yaptığı iskeleti terörist olarak tanıtıyor ve programın devamında Müslümanlarla hem dalga geçiyor, hem de kendi seslendirdiği iskelet aracılığıyla Müslümanlara hakaret ediyor.

"İNSAN ÖLDÜRMEKTEN HOŞLANIRIM"

Kuklaya sorular sorup gene kukla aracılığıyla gene kendi cevaplayan Dunham, Ahmet adlı iskelet kuklaya, “Nelerden hoşlanırsın?” sorusunu yönelttiğinde kukla aracılığıyla “İnsanları öldürmekten cevabını veriyor.”

"ADIM AHMET, TERÖRİSTİM"

Programın başında ise kuklaya adını soruyor ve iskelet kukla Peygamber efendimizin isimlerinden biri olan “Ahmet, ben teröristim” cevabını veriyor. Söz konusu programın devamında, cennet, cehennem ve Müslümanların dini inanışlarıyla dalga geçilerek, hakaret ediliyor.

Söz konusu programda dikkat çeken bir başka nokta ise, başında sarığıyla bir müslümanı canlandıran iskelet kuklaya, kendi ağzıyla küfürler ettirilmesi ve bu yolla Müslümanların insanlara küfürbaz kişiler olarak lanse edilmesi.

"TERÖRİST AHMET"  BATI GÖZÜNDEKİ AŞAĞILAYICI "İSLAM VE ARAP İMAJI"NI YANSTIYOR

Yaklaşık 10 dakika süren gösteri sırasında, Müslümanlara hakaret içeren ve küçük düşüren sayısız diyalog yer alıyor.

Müslümanlardan büyük tepki gören söz konusu programın videosu ise video paylaşım sitelerinde hızla yayılıyor. Video daha şimdiden altyazılı olarak bir çok dile çevrilmiş. Türkçeye de çevrilen söz konusu videonun küfürler içermesi nedeniyle İngilizcesini yayınlıyoruz…

İşte Müslümanların terörist olarak gösterildiği ve küçük düşürüldüğü o video…


Achmed - Martwy Terrorysta (po Polsku) - The funniest videos are a click away

Bu haber toplam 3228 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri