Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD'nin en itibarlı şirketi Google

23 Haziran 2008 / 22:09
ABD'deki en güvenilir şirket Google çıktı. Araştırmaya göre, geçen yılın birincisi Microsoft ise 10. sıraya indi. Şirketlerin sıralaması şöyle:
Google şirketinin, çalışanlarına iş saatlerinin yüzde 20'sinde yeni düşünceler ortaya çıkarabilecek yan projeler üzerinde çalışmalarına izin vermesi, iş dünyasındaki itibarının artmasındaki en önemli etmen.

Öte yandan, büyük ölçüde işten çıkarmaların olduğu ve müşterilere sağlanan kimi hizmetlerde kesintiye gidildiği havayolu şirketlerinin ise, iş dünyasında büyük ölçüde itibar yitirdikleri açıklandı.

Her yıl yapılan ''Harris Interactive Reputation Quotient'' anketinde şirketler, toplumsal sorumluluk, ileriyi görüş ve liderlik gibi ölçütlerin yanısıra, öncelikli olarak, çalışanlarına nasıl davrandıkları ve işyeri
koşullarına göre değerlendiriliyor.

Listede en itibarlı şirketler arasında Johnson & Johnson, Intel, gıda şirketleri General Mills, Kraft ve Coca-Cola ile bu yıl Forbes dergisinin dünyanın en zenginleri listesinde ilk sırada yer alan Warren Buffet'in yatırım ve sigorta şirketi Berkshire Hathaway de yer alıyor.

Listede, Amerikan şirketlerinin yanısıra, Japon otomotiv devi Honda da bulunuyor.


Kaynak:
Bu haber toplam 826 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri