Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yalçınkaya'ya dava açmıştı...

25.08.2010 09:30
Anayasa değişiklik paketini kapı kapı dolaşarak halka anlatıp ‘evet’ oyu isteyerek gündeme gelen Diyarbakırlı İşadamı Abdulhadi Akaydın, konuştu.
Anayasa değişiklik paketini kapı kapı dolaşarak halka anlatıp ‘evet’ oyu isteyerek gündeme gelen Diyarbakırlı İşadamı Abdulhadi Akaydın, konuştu.
 
Daha önce AK Parti’ye kapatma davası açan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya hakkında da ‘ekonomiyi zarara uğrattığı’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulunan İşadamı Akaydın, Türkiye’nin küresel krizden yüzde 11,7'lik rekor büyüme ile çıktığını hatırlatarak, “Referandumda ‘hayır’ çıkarsa faturası ağır olur. İş dünyası için ‘evet’ bir fırsattır ve kaçırılmamalıdır. Türkiye’yi gelişmiş ülkeler ile yarışır hale getirecek değişikliklere ‘hayır’ demek en fazla çıkar çevrelerinin işine yarar. Çıkar çevreleri gelişmiş, büyümüş ve bölgesinde iç meselelerini çözerek söz sahibi olacak bir Türkiye istemiyorlar” dedi.

Cumhuriyet tarihinden bugüne sorunların üzerine hep beton atıldığını hatırlatan Akaydın, “Şimdi bu değişiklik ile geçmişle de yüzleşme şansı bulunmuştur. Türk ekonomisine büyük zararlar veren darbe dönemlerinin kapanması için ‘evet’ diyeceğim. Sadece ‘evet’ demenin yetmeyeceği düşüncesiyle de kapı kapı dolaşıyorum. Statükoya ve keyfiliğe son verecek değişiklikleri anlatmak boynumuzun borcu” diye konuştu

”27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat ve 27 Nisanlar bir daha yaşanmasın” diyen Akaydın, “’Evet herhangi bir partiye destek değil, geleceği garanti altına almaktır. Darbecilerden hesap sorulması ve bir daha o günlere geri dönülmemesi için ‘evet’ “ dedi. Başak Medya Ajans

Bu haber toplam 16124 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri