Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abdullah Ercan'lı Türkiye'nin sınavı

08.11.2009 08:05
Nijerya'daki FIFA U17 Dünya Kupası'nda çeyrek finale yükselen 17 Yaş Altı Milli Takımı bugün saat 17.00'da Kolambiya karşısına çıkacak.

U17 Milli Takımı teknik direktörü Abdullah Ercan bugünki maç öncesi görüşlerini belirtti.

Teknik Direktör Ercan şunları söyledi:

"Kolombiya maçın sonuna kadar mücadeleyi bırakmayan, kuvvetli bir takım. Dünya Şampiyonası'nda bugüne kadar oynadıkları 4 maçta attıkları 7 golün hepsini ikinci yarılarda, özellikle son 30 dakikada atmaları da bunu kanıtlıyor. Her zaman olduğu gibi, yarınki maçta da sonuna kadar mücadeleyi bırakmamalıyız.

BAE maçının ilk yarısı haricinde, oyuncularımın bugüne kadarki performanslarından çok memnunum. BAE maçında kırmızı kart gören Oğulcan dışında eksiğimiz bulunmuyor. Yarın, en önemli maçımıza çıkıyoruz ve takım halinde iyi mücadele edip kazanacağımıza inanıyorum" dedi.

"Türkiye dünya şampiyonluğu yolunda"

FIFA'nın resmi internet sitesi de tarihinde ikinci kez çeyrek finale yükselen U17 Milli Takımının başarısına geniş yer ayırdı. "Abdullah Ercan'ın rüyası gerçek olmaya yaklaşıyor" başlığı ile verilen haber-röportajda Teknik Direktör Abdullah Ercan'ın görüşlerine yer verildi.

U17 Milli takımının turnuva sırasında gösterdiği performanstan çok memnun olduğunu belirten Abdullah Ercan, takımın özellikle maçlara hazırlanmaları, istek ve arzularının üst seviyede olmasının kendisini etkilediğini vurguladı. Milli Takımımızın oynadığı 4 maçın 3'ünde golleri ilk 3 dakikada bulmasına da değinen FIFA.com editörleri bu tarz başlangıçların her teknik adamın gurur duyacağı girişimler olduğu yorumunda bulundu.

Teknik direktör Abdullah Ercan, mülakatta, "Bazı oyuncularımızın bireysel yeteneklerini takım için kullanma yönünde sıkıntılarımız var ama o da zamanla, turnuva ilerledikçe iyi seviyeye gelecek diye düşünüyorum. Daha az pozisyon vermeliyiz ve daha çok pozisyon üretmeliyiz" görüşlerini dile getirirken "Her maçı tek tek düşünüyoruz. İyi futbol oynayan, turnuvaya renk katan bir takım olmak istiyoruz. Hedefimiz tabiî ki sonuna kadar gidebilmek. Bu hedef bizim motive olmamızı sağlıyor. Her genç takım antrenörü gibi ben de A milli takımımıza daha çok oyuncu kazandırmak istiyorum. Hem kazanmayı hem de oyuncu yetiştirmeyi başarabilirsek tabiî ki mükemmel olur.

Türkiye'yi gelecekte çok parlak bir jenerasyonların beklediğini söyleyen Abdullah Ercan sözlerini şöyle tamamladı: "Mümkün olduğunca fazla çocuğu spora yönlendirmeye çalışıyoruz. Gelecekte yapılacak yeni yatırımlarla bir futbol ekolü olabiliriz."
 

Bu haber toplam 1496 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri