Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başkomutan'dan Nevruz Çağrısı

20.03.2010 12:43
Gül: "Hedeflerine ulaşmış, her alandaki standartlarının seviyesini yükseltmiş, güçlü, hür ve demokratik bir Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz."

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Nevruz mesajında sadece Türkiye'de değil, geniş bir coğrafyada Nevruz coşkusu yaşandığını belirtti. Cumhurbaşkanı Gül, "Bu vesileyle, bütün vatandaşlarımın baharı müjdeleyen, bolluk ve bereketi çağrıştıran Nevruz Bayramı'nı içten duygularla tebrik ediyorum" temennisinde bulundu.

Nevruz'un Türk devleti ve topluluklarınca ortak bir ruhla kutlandığına vurgu yapan Gül, Nevruz'un herkesin müşterek değeri, itinayla yaşatılması gereken önemli bir kültür mirası olduğuna işaret etti. Nevruzla dünyada barış, kardeşlik ve dostluğun hakim olması yönündeki umudu dile getirdiğini söyleyen Gül, "Nevruz, tıpkı baharın farklı renklerinin tabiatta yarattığı zenginlik gibi, farklılıklar ve çeşitliliklerin toplumsal hayata kattığı zenginliği de en güzel şekilde gözler önüne sermektedir. İnsana değer veren, farklılıkları zenginlik kabul eden, sevgi ve hoşgörüyü temel alan hayat felsefesiyle, uygarlığın gelişimine büyük katkılar sağlayan milletimiz, bu topraklarda bin yıldır barış, kardeşlik ve birlik içinde yaşamıştır. Nevruz da, yüzyıllardır ülkemizde karşılıklı sevgi, saygı ve dayanışmanın sembolü olmuştur. Bu nedenle Nevruz Bayramı'nın geçmişte olduğu gibi, bugün ve gelecekte de, insanları bütünleştirmesini, birlik ve beraberliğimizi, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendirmesini temenni ediyorum" değerlendirmesini yaptı.

Nevruz Bayramı'nın özünde var olan değerler ışığında kutlanması konusunda herkesin hassasiyet göstereceğini aktaran Gül şu çağrıyı yaptı: "Farklılıklarımız ve çeşitliliklerimiz bizleri ayrıştıran değil, aksine bütünleştiren unsurlardır. Farklılıklarımızı ve kültürel çeşitliliğimizi, milletimizin birlik ve bütünlüğünü perçinleyen, aramızdaki sarsılmaz kardeşlik ve dayanışma hissiyatını kuvvetlendiren zenginliğimiz olarak görüyoruz. Bu vesileyle bir kez daha vurgulamak isterim ki; sahip olduğumuz bu birikimi en iyi şekilde koruyacağız. Omuz omuza vererek, birbirimizi anlayarak, değerlerimize saygı göstererek güzel yarınların temellerini birlik ve beraberlik içerisinde atacağız. Daha mutlu ve huzurlu günleri hep birlikte kucaklayacağız. Hedeflerine ulaşmış, her alandaki standartlarının seviyesini yükseltmiş, güçlü, hür ve demokratik bir Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz."

Bu haber toplam 1280 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri