Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abdullah Öcalan idam edilsin önerisi

18.06.2010 00:37
Gazeteci Ömer Şahin'in Kanala'daki "Görüş Farkı" programına katılan Taraf yazarları çok ilginç açıklamalarda bulundu.

"Görüş Farkı" programına katılan Taraf Gazetesi Yazarları Doç.Dr.Önder Aytaç ile Emre Uslu, son günlerde artan terör saldırılarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Emre Uslu,Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner'in Ankara'lı bazı gazetecileri çağırarak, " Reşadiye saldırısının arkasında İsrail var" dediğini aktardı. Uslu, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un da aynı düşüncede olduğunu söyledi. Önder Aytaç ise Apo'nun bazı gazetecilerle görüşmesi için avukatlarına talimat verdiğini açıkladı. Aytaç, Apo'nun sürekli okuduğu iki gazeteciyi de açıkladı:" Ahmet Altan ve Mümtaz'er Türköne". Aytaç, Abdullah Öcalan'ın idam edilmesini de önerdi

Prof.Dr.Doğu Ergil ile birlikte programa katılan Önder Aytaç ve Emre Uslu ilginç açıklamalarda bulundu. Abdullah Öcalan'ın avukatlarının kendisini arayarak randevu istediğini açıklayan Aytaç, "Öcalan'ın neler düşündüğünü bana anlatmak istediğini söylediler.Daha gününü belirlemedik,sanırım önümüzdeki günlerde görüşeceğiz.Öcalan'ın birebir gazeteciler bağlamında talimat verdiği kanaatindeyim" dedi. Aytaç, listede başka isimler de olduğunu söylerken Abdullah Öcalan'ın cezaevinde en çok takip ettiği gazetecilerin Ahmet Altan ve Mümtaz'er Türköne olduğunu da kaydetti.

Öcalan, idam edilsin

Önder Aytaç, Abdullah Öcalan'ın İmralı'dan başka bir hapishaneye tahliye edilmesini önerirken gerekirse idam edilmesini önerdi. Aytaç,şöyle devam etti:"Abdullah Öcalan orada kalacağına bence bir an önce sivil bir hapishaneye alınmalıdır. Hatta olası ise çağırırsınız dersiniz ki "bütün bunlardan sorumlu sizsiniz." Türk mahkemeleri yargılar ve idam eder. İdama dönük ne gerekiyorsa ... çünkü o kendisinin hayatı üzerine bina etmiş pekçok şeyi. Bundan daha çok bir şey yapamaz PKK "

Bu haber toplam 2776 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri