Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yalçınkaya harekete geçti!

26.10.2010 21:51
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya 8 ay sonra yapılacak Yargıtay Başkanlığı seçimleri için kolları sıvadı

Abdurrahman Yalçınkaya, Yargıtay Başkanlığı'na aday olduğunu resmen duyurdu. Yargıtay üyelerini ziyaret ederek Yargıtay Başkanlığı'na aday olduğunu açıklayan Başsavcı Yalçınkaya, görev süresinin dolmasının hemen ardından yapılacak olan Yargıtay Başkanlığı seçimlerine katılacak. Başsavcı Yalçınkaya'nın yanı sıra yaklaşık 12 Yargıtay üyesinin daha Yargıtay Başkanlığı'na aday olacağı öğrenildi.

 

21 Mayıs 2011 günü, 4 yıllık görev süresi sona erecek olan Başsavcı Yalçınkaya, görevine Yargıtay Başkanı olarak devam etmek için kolları sıvadı.

 

Yargıtay Başkanlığı seçimlerine yaklaşık 8 aylık bir zaman olmasına rağmen, Başsavcı Yalçınkaya şimdiden adaylığını açıkladı.

 

Peki, Başsavcı Yalçınkaya'nın Yargıtay Başkanlığına adaylık süreci nasıln işleyecek?

 

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, 1 Haziran 2011 tarihinde yaş haddinden emekliye ayrılacak. Yargıtay Başkanı Gerçeker'in yerine şimdiden 12'ye yakın Yargıtay üyesi, Yargıtay Başkanlığına aday olduğunu yakın çalışma arkadaşlarına duyurdu.

 

 

Başsavcı Yalçınkaya'nın görevi 21 Mayıs 2011 tarihinde sona eriyor. Başsavcılık görevinin sona ermesinin hemen ardından yapılacak olan seçimlere girecek olan Başsavcı Yalçınkaya, Yargıtay Başkanlığı'na seçilirse 4 yıl Yargıtay Başkanlığı koltuğunda oturacak.

 

Habertürk

 

Bu haber toplam 1356 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri