Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Acı Kader

13 Aralık 2008 / 07:57
Manisa'da meydana gelen trafik kazasında 8 kişi hayatını kaybetti
Bursa'dan İzmir'e asker götürdüğü öğrenilen 16 GN 636 plakalı araç aşırı hız nedeniyle Manisa'nın Kırkağaç' ilçesinin Gelenbe Kuyucak mevkiinde kontrolden çıkarak bölünmüş yolda refüjü atalayıp karşı yönden gelen 16 U 0872 plakalı araca çarptı. Korkunç çarpışmada, iki araçta bulunan kişilerden 7'si olay yerinde 1'i de ağır yaralı olarak kaldırıldığı Akhisar Devlet Hastanesinde hayatını yitirdi. Kazaya karışan otomobillerden birinde asker ziyaretinden dönenlerin, diğerinde ise birliğe asker götüren kişilerin bulunduğu öğrenildi.
BAYRAK JANDARMAYA VERİLDİ

Aracın önünde yaşamını yitiren ve asker olduğu öğrenilen Bayram Budak'ın cesedi güçlükle çıkartıldı. Aracın önündeki Türk bayrağı ise jandarmaya teslim edildi. Ölenlerin Balıkesir'den İzmir'e giden 16 GN 636 plakalı Opel Astra marka otomobilin sürücüsü Mustafa Müslimoğlu (30), yolculardan asker olan Bayram Budak (22), Zehra Budak, Fatma Budak ve Ali Budak ile karşı istikametten gelen 16 U 0872 plakalı otomobilin sürücüsü İdris Başusta (46) ile yanındaki koltukta oturan Ayten Başusta (42) ve kızı Gizem Başusta (15) olduğu belirlendi.

NÜFUS CÜZDANINI DEĞİŞTİREMEDİ

Kazada hayatını kaybedenlerden Mustafa Müslümoğlu ile Zehra Budak'ın yeni evlendikleri ve İzmir Narlıdere'deki askeri birliğine teslim edecekleri kayın biraderi Bayram Budak ile Fatma ve Ali Budak'ı aldıkları öğrenildi. Yeni evlenen Zehra Müslimoğlu'nun henüz nüfus cüzdanını değiştirmediği için kaza kayıtlarında kızlık soyadı Budak'ın yer aldığı belirtildi. Kazaya karışan diğer otomobilde ise askerdeki oğullarını ziyarete giden Başusta ailesinin bulunduğu bildirildi. Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesi Maltepe Mahallesi'nde İdris Başusta'nın eşi Ayten, kızı Gizem Başusta ile Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde askerlik görevini yapan ve terhisine 2.5 ay kalan oğulları Koray'ı ziyaretten döndüğü kaydedildi.


Asker ağabeye ziyaret


Manisa'daki korkunç kazada yol, ceset tarlasına döndü. Kazada hayatını kaybeden Bayram Budak, İzmir Narlıdere'deki askeri birliğine teslim olmaya gidiyordu. Gizem Başusta ise anne ve babası ile birlikte Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde vatani görevini yapan ağabeyini ziyaretten dönüyordu. Ancak, aşırı hız nedeniyle meydana gelen kazada aynı kaderi paylaştılar.Bu haber toplam 8088 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri