Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Acıdan başka birşey bilmiyorsun

28 Temmuz 2008 / 19:42
Onlar terör kurbanları... Her birinin hayat hikayesi yürekleri burktu. Bugün cenaze namazları kılındı. Onbinler teröre öfke kustu.

Güngören'deki patlamalarda hayatını kaybeden 17 kişiden 10'unun cenaze namazı Fetih Camisi'nde kılındı.


Adli Tıp Kurumu morgundan alınarak Güngören Fetih Camisi'ne getirilen ve Türk Bayrağı'na sarılı Yunus Öztürk, Alim Mantarcı, Halit Öge, Furkan Şentürk, Macide Aydın, Mehmet Fikri Kuş, Sabahat Kuş, Aleyna Çelik, Filiz İkiz ve Şeyma Özkan'ın cenazeleri, caminin yanındaki boş alanda hazırlanan masaların üzerine konuldu.
Güngören'deki hain terör saldırısının ardından kaybettiğimiz 17 vatandaşımızdan 10 tanesi bugün son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninden görüntüler için TIKLAYINIZ..!


Fetih Camisi'nde ikindi vakti, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcıları Nazım Ekren, Cemil Çiçek, Hayati Yazıcı, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, CHP milletvekili Mehmet Ali Özpolat, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Muammer Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, DSP Genel Sekreteri Masum Türker ile bazı ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaşın saf tuttuğu cenaze namazı kılındı.


BAŞBAKAN ERDOĞAN DA CENAZEDE


Başbakan Erdoğan, cenazelerin bulunduğu bölüme geldiği zaman cenaze namazının ön sırasında saf tutmuş olan Bakanlar ve BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu ile tokalaşarak ön sırada yer aldı.


Her cenaze için ayrı ayrı namazın kılındığı törende, İstanbul Müftü Vekili Yusuf Kavaklı cenazeler için helallik istedi. Kavaklı, burada yaptığı konuşmada, şunları söyledi:


''Bizi erkenden biçtirmek istiyorlar. Biçtiremeyecekler. Devlet burada, millet burada, şehitler de burada. Bunların hiçbir günahı yoktu. Biz, bir ve beraber olduğumuz müddetçe bunlar bize bir şey yapamazlar. Biz bu imtihanı çok verdik. Bu toprağın vatan olabilmesi için bu millet oluk gibi kan akıttı. Yine akıtır. Bu acıyı yaşatanları Allah ıslah etsin.''


ERDOĞAN TABUTU TAŞIDI


Okunan duaların ardından, cenazeler göz yaşları ve tekbirler arasında omuzlara alınarak, cenaze arabalarına konuldu. Bu sırada Başbakan Erdoğan da Furkan Şentürk'ün tabutunu bir süre taşıdı.


Erdoğan, namazın ardından olayda ölenlerin yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.


KAHROLSUN PKK SLOGANLARI


Bu arada, cenazeye katılan ve ellerinde Türk Bayrağı ile 3 hilalli bayrak taşıyan bir grup da, ''Kahrolsun PKK'', ''Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez'' sloganları atarak, bir süre cenazelerin ardından yürüdü.


Başbakan Erdoğan, cenazelerin götürülüşü sırasında bir süre avluda bekledi.


Öte yandan, Trabzon'da toprağa verilecek Yunus Öztürk, Giresun'da toprağa verilecek Alim Mantarcı, Osmaniye'de toprağa verilecek Mehmet Fikri Kuş, Sabahat Kuş, Amasya'da toprağa verilecek Aleyna Çelik'in cenazeleri, şehirlerarası cenaze arabasına alınarak, memleketlerine götürülmek üzere yola çıkarıldı.


Halit Öge, Sultan Şentürk, Macide Aydın, Filiz İkiz ve Şeyma Özkan'ın cenazeleri de İstanbul'da toprağa verildi.


Bu arada, cenaze törenine, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bazı kişi ve kurumlar çelenk gönderdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak:
Bu haber toplam 1010 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri