Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Acil Servisi Bastılar

19 Eylül 2008 / 10:16
Acil Servisi ellerindeki sopalarla basan 50 kişilik grup resmen terör estirdi
Hastalarına bakılmadığını iddia eden bir grup terör estirdi. Acil servisi ellerindeki sopalarla basan 50 kişilik grup, beyaz önlüklü herkese acımasızca saldırdı.

Hasta yakınlarına bakılmadığını iddia eden bir grup, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde terör estirdi. Ellerinde sopalarla acil servisi basan 50 kişi, üzerinde beyaz önlük bulunan doktor ve hemşirelere saldırdı. 6 kişinin yaralandığı olaylarda, 6 kişi tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, evinde iftar açtıktan fenalaşan 50 yaşındaki Nazmi Ulubay çocukları tarafından Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Bu sırada doktorların durumu daha ağır olan biri ile ilgilenmesi çocukların tepkisini çekti. Yüksek sesle sağlık görevlileri ile tartışan aileye güvenlik görevlileri müdahale etti.

POLİS TAKVİYE İSTEDİ

Bu müdahaleye Ulubay ailesi, akrabalarını hastaneye çağırarak karşılık verdi. Ellerinde sopalarla hastaneye gelen 50 kişilik grup, acil serviste önlerine çıkan doktor, hemşire, polis ve güvenlik görevlilerini dövdü. Beyaz önlük giymiş herkes saldırganların hedefi haline geldi. 5 dakika süren olaylar sırasında 4 polis 2 güvenlik görevlisi yaralandı. Olayların hastane bahçesine de sıçraması ve kontrolden çıkması üzerine emniyet güçleri, takviye kuvvet istedi. Polis, saldırganları etkisiz hale getirmek için biber gazı da kullandı. Sıkılan biber gazı ile birlikte acil servisteki hastalar ve hasta yakınları kendilerini dışarıya güçlükle attı. Kavgaya tanık olan hasta ve yakınları biber gazından etkilenince zor anlar yaşadı. Kavga hastane önünde de sürdü. Ortalığı savaş alanına çeviren saldırganlar takviye ekiplerin gelmesi ile etkisiz hale getirildi.


Dehşet kameralara takıldı

Dehşet anlarını güvenlik kameraları saniye saniye görüntüledi. Olaylar sonrasında 40 kişi gözaltına alındı. Saldırganlardan Tahir Ulubay, Nazmi Ulubay, Alaattin Ulubay ve Mehti Varol ile birlikte olaylarda ihmali bulunduğu ileri sürülen güvenlik görevlisi Emre Eren tutuklandı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1468 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri