Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

A.Reyiz Yılmaz Öcalan'a İdam dedi

27.10.2009 15:41
MHP Genel Başkan adayı Ahmet Reyiz Yılmaz, kongrede kendi sloganlarının sadece “Öcalan'a idam” olacağını açıkladı..

MHP Genel Başkan adayı Ahmet Reyiz Yılmaz, kongrede lehte ya da aleyhte slogan atılmaması gerektiğini savunarak, kendi sloganlarının sadece “Öcalan’a idam” olacağını açıkladı.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada kongre salonunda lehte veya aleyhte tezahürat yapılmaması gerektiğini belirterek, “Sayın Bahçeli aldığı talimat gereği, insanları kışkırtarak, Türkleri küçük düşürecek hareket ve slogan attırma ve benzeri eylemlere tenezzül edebilir. Kimse oyuna gelmesin. Kimse de maça çıkar gibi tezahüratta bulunmasın” dedi.

EŞ DEĞER BİR DURUM

“Bahçeli’nin kışkırtması ile lehte yaptıracağı tezahürat bölücülük ve fitne eseridir. Kongre günü hiç kimse kışkırtıcı ve bölücü tezahürat yaptıramaz. Hareketin lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’tir” diyen Yılmaz, “Dağdan terörist inerken ölçüsüz bir zihniyetle kişilik eksikliği yansıması olan bir yapı ile yaptırılan tezahürat, bu şartlar altında vatana ihanet ve bölücü Öcalan ile destekle eş değer bir durumdur. Bölünmüşlüğe örtülü destek ve ayrıştırıcılıktır. Kongre bittikten sonra kim ne istiyorsa onu bağırtır” görüşüne yer verdi. Bahçeli’nin kongreyi çirkinleştirmek için her yolu deneyeceğini iddia eden Yılmaz, “Türk milliyetçilerini bölmekle sindirmekle meşgul bir şahıs olarak Türk’ü bölmeye yönelik her türlü provokasyona açıktır” dedi.

Kendi taraftarlarının sessiz sedasız söylenenleri dinleyeceğini ve sadece “Öcalan’a idam” sloganını atacağını belirten Yılmaz, oylama öncesi sinevizyon gösterisi ile aday tanıtımı yapılmasını önerdi.

Yılmaz, açıklamasında şunları kaydetti:

Delege oylama öncesinde adayların geçmişlerini ve bugüne kadar ülkesine nasıl ve hangi koşullarda hizmet yaptığını gösteren, nerede askerlik yaptığını, hatta yapıp yapmadığına varıncaya kadar anlatan ve milletine ne kadar kazanç sağladığını, milleti için bugüne kadar ne ürettiğini ortaya koyan bir sinevizyon gösterisi izlemeli ve kararı ona göre vermelidir.

GENEL BAŞKAN YARIŞI DEĞİL

PKK evimizin kapısına dayanmıştır. Şehitler Öcalan’ın besili kellesini beklemektedir. Türkiye zor bir süreçten geçiyor. 3 Hilal çatısı altında değişim bekleniyor. Bu adaylık yarışı Genel Başkanlık yarışı değildir. Türkiye’yi yönetebilecek cesaret, bilgi, birikim ve kararlılıkta bir iradenin seçimidir. Korkak ve Öcalan’ı yaşatan bir kadro değil Öcalan’a ip geçirecek yürekte, Türklük ve Müslümanlığın onurunu kurtaracak bir yapının seçimidir. Milliyetçilerin şeref ve haysiyet sınavıdır. Öcalan ve teröriste ve işbirlikçi örtülü örtüsüz desteğe bir cevaptır.

BAŞBUĞ'UN RUHU YENİDEN ŞAD OLACAK

Ülkücü milliyetçiler bu kez Genel Başkan değil Başbakan seçecekler.
Kongre ya Öcalan ve Bahçeli ile aynı meclise devam ya da Ahmet Reyiz ile Öcalan’a idam kararının verileceği bir kongredir. Bu Kongrede yeniden diriliş ve bozkurtların ayağa kalkışı ve esaretlerini kıracağı bayram ve şölen günüdür. Salondan Türkler yeniden bağımsızlıkla çıkacaklardır. Başbuğ’un çizgisine geri dönülecektir. Başbuğ’un ruhu yeniden şad olacaktır.”

Bu haber toplam 1172 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri