Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Açtı ağzını yumdu gözünü

12 Temmuz 2008 / 16:29
Hıncal Uluç, Ergun Babahan'a bir taktı ki sormayın. Her hafta en az bir manşet eleştiri konusu.

Konsolosluk saldırısını Ergenekon'a bağlayan gazetenin "Ergenekon kokusu" başlıklı manşeti Uluç'u çıldırtmaya yetti. Bu arada patronu Çalık'a sıcak mesajlar yollamayı ihmal etmeyen yazar, Bahahan'ı yine yerden yere vurdu:

-Şimdi dünkü manşet..
Ergenekon Kokusu!..
Yani daha iddianamesi hazır olmayan, davası açılmayan, soruşturması devam eden davayı biz Sabah olarak sonuçlandırmış ve mahkûm etmişiz bile, henüz neyle suçlandırıldıkları kendilerince dahi bilinmeyen insanları..
Bu nasıl "Demokrat" gazeteciliktir, insan haklarının, hukukun neresine sığar bilmem..
Habere bakar mısınız?.
Yalnız alt başlıkta bir kaynak işareti var..
"Adalet Bakanlığı'nda Ergenekon'u yakından bilen üst düzey yetkili.."
Haberin içinde bu yetkilinin varlığı, Ergenekon'u niçin iyi bildiği, haberde imzası olan Abdurrahman Şimşek'e bu bilgileri nasıl ilettiği konusunda tek kelime yok. Sevgili Yavuz Baydar, âkil adamımız bunu da açıklasın bakalım..
Şimdi ben soruyorum..
İlk olarak Adalet Bakanı M. Ali Şahin'e..
Bakanlığınız şemasında, devam eden soruşturmaları yakından izlemekle görevli bir daire, ya da sizin resen görevlendirdiğiniz bir müfettiş var mı?.
Ya da savcılar, sürdürdükleri soruşturmalar hakkında bakanlığınıza günlük raporlar mı veriyorlar da, bir mensubunuz, Ergenekon Uzmanı olarak yorum yapacak kadar belge ve bilgiye sahip oluyor?. O zaman yargı "Nasıl" bağımsız oluyor?.
İkinci sorum Genel Yayın Müdürüm Ergun Babahan'a.. Bana herhalde güvenirsin. Bu uzmanın kimliği hakkında bana bilgi verir misin?. Özel ve gizli.. Hatta bu uzmanın Şimşek'le buluşup ona anlattıklarını, bana da nakletmesini sağlayabilir misin?. O zaman ben de bilgilenirim. Gazetemden, gene bir "Sızdırma ve yazdırma" olayına kurban gittiğini düşündüğüm Abdurrahman Şimşek'ten, en başta da senden özür dilerim, bu sütunlarda..
Sabah'ın haber sayfaları bizim en kutsal varlığımızdır.
Onların üzerine şüphe düşürme hakkı ve yetkisi de hiçbirimizde yoktur.
Kaynak:
Bu haber toplam 876 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri