Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adana`da İşler karıştı Şimdi De AKP Önde

30.03.2009 14:40
Adana`da başkanlık yarışı nefes kesmeye devam ediyor. Düğüm hala çözülmüş değil ama AKP son açıklanan verilere göre öne geçti.
İşte oran...Son gelen oranlara göre Adana`da AKP`li Bilici 14 bin oy farkıyla MHP`li Durak`ın önüne geçti. Seçim kıran kırana geçiyor. Düğüm çözülmüş değil. Tansiyon yükseliyor..

ADANA Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi, AKP adayı Mehmet Ali Bilici ile MHP adayı Aytaç Durak arasında düğümlendi.

1 milyon 13 bin seçmenli Adana`da seçim yüzde 80 dolayında katılımla gerçekleşti. Açılan sandıkların oranı yüzde 80’e yaklaşıncaya kadar MHP adayı Aytaç Durak seçimi önde götürdü, ancak açılan sandıklar arttıkça oy oranı geriledi.
Seçime hile karıştırıldığını ileri süren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve MHP adayı Aytaç Durak, “Elimizde suçüstü görüntüler var” dedi ve Seçim Kurulu`nun görev yaptığı okuldaki arşiv odasında bir sandık kurulu başkanının elinde boş tutanağı doldururken çekilen görüntüleri basına dağıttı.

Bu seçimde kıran kırana yarışa sahne olan ve katılımın yüzde 80`ler oranında gerçekleştiği 1 milyon 13 bin seçmenli Adana`da, oy tasnifi sırasında MHP adayı Aytaç Durak seçimi uzun süre önde götürdü. Ancak açılan sandıklar arttıkça oy oranı geriledi, sandıkların yüzde 97’si açıldığında ise MHP ve AKP adayları arasındaki oy oranı eşitlenip, bindelik bir fark oluştu. Bu seçimde en geniş izleme örgütünü kurup medya ve partilere seçim sonuçlarını ileten ajans da saat 04.00`den itibaren sistemini dondurarak sandıklarında sorun olan seçim kurullarındaki sayımı beklemeye başladı. Bu saatte potadaki iki aday MHP`li Aytaç Durak ile AKP`li Mehmet Ali Bilici arasında 0.3’lük bir oranda 2 bin dolayda oy farkı çıktı. Sabaha kadar alınan farklı sonuçlarda bu fark 2 partinin adayı arasında gitti geldi.

Şuan AKP`li Bilici 14 bin oy farkıyla önde gözüküyor..


Bu haber toplam 1960 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri