Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adana'da MHP'liler birbirlerini yiyor

13.03.2010 14:22
Adana'da Belediye Başkanı Aytaç Durak ile MHP'li Meclis Üyesi Mustafa Tuncel arasında rüşvet iddialarıyla başlayan tartışma hız kesmiyor. Kavganın 2. raundunda restleşmeler var.

İki MHP'li Durak ile Tuncel birbirlerini suçladı. Durak şöyle konuştu: Benimle  4 parti değiştiren ve omuz omuza siyaset yapan Tuncel, suçunu örtbas için iftiralara başvuruyor. Elime bir kaset geçti. Kasette, bir meclis üyesiyle firma temsilcisi arasında 260 bin dolarlık rüşvetin detayları konuşuluyordu.

Kaseti Meclis'te dinleterek çürük elmaların temizlenmesini hedefledim. Adı geçen kişilerin adalete hesap vermesi için kaseti savcılığa gönderdim. Kaseti dinler dinlemez Sayın Tuncel tepki gösterdi. 'Yarası olan gocunur' dedim, tepkiyi artırdı. Demek ki, yerel gazetelerde, 'İmar Partisi Genel Başkanı' olduğuna dair çıkan yazıların gerçeklik payı var.' Tuncel'in, 'İmar değişiklikleriyle 2 milyar dolar servet yaptı' iddialarını iftira olarak değerlendiren Durak, 'Servetiniz ne kadar?' sorusunu 'Neden açıklayayım ki?' diye yanıtladı.

KASETİ DURAK HAZIRLATTI

Durak'ın haksız yolla servet edindiğini ve elindeki belgeleri 4 yıllık zaman dilimi içinde parça parça açıklayacağını belirten Tuncel ise şöyle konuştu: Kaseti kendisi hazırlatmıştır. İçinde, benimle ilgili tek kelime dahi söz edilmemektedir. 47 dakikalık kasetin tamamın dinletsin. Savcılığa verdim diyor, yalan. Adliyeye öyle bir kaset gitmemiş. Rant ve korku imparatorluğu kurmuş. Kendi arsasıyla ilgili görüşme yapılırken, koltuğu bırakıp başkanvekili olan bana devretmek yerine, oturmayı tercih etti. Bu bile suçtur.' Bu kavganın sonucunda Durak'ın hapishaneye gireceğini iddia eden Tuncel, 'Temennim o ki, inşallah ikimiz hapishaneye düşer ve aynı hücrede 26 yıllık dostluğumuzu muhabbet ederek devam ettiririz' dedi.

 
Bu haber toplam 874 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri