Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başkan Vekilliğine MHP adayı seçildi.

17.06.2010 16:34
Aytaç Durak'ın, 28 Mart 2010'da, İçişleri Bakanlığınca görevinden uzaklaştırılmasının ardından başlayan seçim süreci bir kez daha son buldu. Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliğine MHP'nin adayı seçildi.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliğine MHP adayı Zihni Aldırmaz seçildi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisinin, belediye başkan vekili seçimi gündemiyle yapılacak toplantısı, oturum açılmadan çıkan arbede nedeniyle yapılamadı. Başkan Vekili Mustafa Tuncel, oturuma bir süre ara verdi.

Aytaç Durak'ın, 28 Mart 2010'da, İçişleri Bakanlığınca görevinden uzaklaştırılmasının ardından başlayan seçim sürecinde, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, dünkü oturumda yeterli çoğunluk sağlanamadığı için sonuç alınamaması üzerine başkan vekilini seçmek üzere yeniden toplandı.

Büyükşehir Belediyesi Meclisi ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Tuncel, saat 14.00'te yapılacağı bildirilen toplantıya 25 dakika gecikmeli geldi.

Tuncel, meclis oturumunu açmadan önce üyelere, ''Sayın meclis üyeleri, hava çok sıcak buradaki arkadaşlarımız takım elbise içinde terlemişler, izninizi istiyorlar. İzin var mı?'' diye sordu.

Oturumda görev yapanlar ceketlerini çıkartırken salondu bulunan meclis üyelerinden MHP'li Ahmet Asaf Uslu , ''Sayın başkan, önce siz meclisten özür dileyin. Çünkü, toplantıya 25 dakika geç geldiniz. Bu hareketiniz meclise saygısızlıktır'' dedi.

Tuncel ise ''Sen kim oluyorsun da bana görevimi hatırlatıyorsun. Ben başkan vekiliyim yetki bende. İstersem meclisi feshederim. Külhanbeylik yapmak sana mı kaldı'' şeklinde karşılık verdi. Tuncel'in ceketini çıkarmasının ardından ikili birbirlerinin üzerine yürüdüler.

Araya diğer meclis üyeleri girdi ve karşılıklı küfürleşmeler yaşandı. Kısa süreli arbedenin ardından Mustafa Tuncel, daha sonra kürsünün bulunduğu yere çıktı ve tiyatro salonu olarak da kullanılan yerde bulunan perdenin arkasına geçti. Ceketini giyip tekrar kürsüye gelen Tuncel, oturuma 17.00'ye kadar ara verdiğini söyledi.

Bu arada bazı meclis üyeleri ise bu karara itiraz ederek, oturumun henüz açılmadığını ve ara verilemeyeceğini, oturumun açılmış sayılmadığını belirttiler.

Oturumun ikinci meclis başkan vekili tarafından açılmasına yönelik öneriye ise destek gelmeyince üyeler salondan çıktılar. Ancak, bir süre sonra Tuncel ve diğer meclis üyeleri yeniden salona girdiler.

Öte yandan, yaşanan gerginlik nedeniyle Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Büyükşehir Belediyesi binası etrafında geniş güvenlik önlemi alındı.

Bu haber toplam 1272 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri