Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Adana mitinginde her şey belli oldu'

14.03.2009 20:19
AK Parti Adana Milletvekili Ali Küçükaydın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mitinginin ardından Adana'da dengelerin değiştiğini belirterek, AK Parti'nin seçimlerden Türkiye genelinde olduğu gibi Adana'da da birinci çıkacağını söyledi.
Büyük fark beklediklerini dile getiren Küçükaydın, şu andaki durumun kendileri için 2004 seçimlerinden çok daha iyi olduğunu kaydetti.

Küçükaydın, bir partiden aday adayı olan şahsın aynı seçimlerde başka partiden adaylığının engellenmesi gerektiğini söyledi. Bunun için kanun çıkarılması gerektiğini kaydeden Küçükaydın, "Bir partiden aday adayı olursunuz, o partiyi ve liderini göklere çıkarıyorsunuz, sonra aday gösterilmeyince başka partiye geçip birkaç gün önce övdüğünüz partiye verip veriştiriyorsunuz. Bu ahlaki bir durum değil. Kanun çıkarılarak seçim öncesinde bir partiden aday olan bir kişinin aynı seçimlere başka bir partiden aday gösterilmesinin yasaklanması gerekir." dedi.

"AK Parti'den istifa eden Büyükşehir Belediye Başkanı ve MHP adayı Aytaç Durak'ın önceki seçimde başka bir partiden aday olsaydı kazanamazdı." diyen Küçükaydın, "Bugün de aynı. AK Parti oldukça güçlü. Bu gücüyle Adana'da Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerini kazanacaktır. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Birlik, beraberlik içerisinde çalışıyoruz." şeklinde konuştu. (CİHAN)


Bu haber toplam 970 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri