Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adana'da büyük kavga

12 Ekim 2008 / 16:37
Adana'da Akrabalar Arasında Çocuk Yüzünden Çıkan Kavgaya Büyükler de Karışınca Mahalle Kısa Sürede Savaş Alanına Döndü. Çevik Kuvvetin Müdahalesiyle Bastırılan Olaylarda 12 Kişi Yaralandı.
Adana'da akrabalar arasında çocuk yüzünden çıkan kavgaya büyükler de karışınca mahalle kısa sürede savaş alanına döndü. Çevik Kuvvetin müdahalesiyle bastırılan olaylarda 12 kişi yaralandı.

Olay, Yüreğir ilçesinde Güneydoğu'dan göç eden vatandaşların yoğunlukta yaşadığı Başak Mahallesi Çukurova Ceddesi üzerinde meydana geldi. Yüksel aşiretine mensup vatandaşların yaşadığı cadde üzerindeki Süskenoğlu Pide ve Lahmacun Fırını'na sabah saatlerinde amca çocukları olduğu belirtilen iki çocuk geldi. Akraba çocukların fırın içindeki tartışması kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavganın büyümesi üzerine araya giren büyükler de ellerine geçirdikleri taş ve sopalarla birbirine saldırmaya başladı. Kısa sürede büyüyen kalabalık evlerin çatılarına, balkonlarına çıkarak birbirlerine taş atmaya, karşılıklı sopalarla darp etmeye başladı.

Durumun polise bildirilmesi üzerine olay yerine gelen asayiş ekipleri kavgayı bastırmada yetersiz kalınca Çevik kuvvet polisi çağrıldı. Kadın, erkek, genç yaşlı yüzlerce kişinin birbirine taş atmasını araya giren Çevik Kuvvet polisi önledi. Polis, kalabalığı ara sokaklara dağıtıp, evlerine girmesi için uyardı. Bu arada taşkınlık yapan bazı kişiler de gözaltına alındı. Polisin gaz bombası da kullandığı olaylar yarım saatte kontrol altına alınabildi. Caddeye girişleri ve ara sokakları kapatan polis kavganın tekrar çıkmaması için uzun süre mahallede bekledi. Bu arada atılan taşlar bazı evlerin camlarına isabet edip içeri girdi.

Kavgadan habersiz olan bazı mahalle sakinleri ise kahvaltı sofrasında iken ne olduğunu anlamadan içeri giren taşların hedefi oldu. Kavga savaş alanına dönen sokakta araçlar biriken taş parçaları nedeniyle hareket edemedi. Adana Emniyet Müdürü Arif Akkale ise olay yerine gelerek bilgi aldı. Akkale, olayın siyasi veya ideolojik boyutu olmadığını, aynı köyden iki akraba ailenin çocuk yüzünden kavga ettiğini açıkladı. Kavgada darp ve atılan taşlar sebebiyle 12 kişi yaralandı. Yaralılar Aziz Yüksel, Salih Yüksel, Fatma Yüksel, Selahattin Yüksel, Bekir Baytal, Zekiye Kayabaşı, Sabah Kayabaşı, Abdullah Beyazkuş, Zuriye Şal, Mustafa Çakır, Ali Yüksel, Mehmet Aslan Adana Devlet ve Numune Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Küçük çaplı yaralanan ve hastaneye gitmeyenlerle birlikte yaralı sayınının 30'un üzerinde olduğu bildirildi. (CİHAN)
Bu haber toplam 2056 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri