Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aday olmayacağım dedi

19 Eylül 2008 / 14:34
CHP'nin Ankara için düşündüğü aday "siyaseti düşünmüyorum" dedi. CHP'yi hayal kırıklığına uğratan o isim Profesör Akbulut...
ODTÜ eski Rektörü Prof. Dr. Ural Akbulut, siyaseti ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını hiç düşünmediğini açıkladı.

İNTERNETHABER'e konuşan Akbulut, "İnsanlar bizi bu makamlara aday olarak düşünüyor yakıştırıyor. Sağolsunlar ama ben bilim adamıyım. Siyaseti hiç düşümüyorum" dedi.

ODTÜ arazisi ile ilgili olarak Melih Gökçek ile girdiği çatışma sırasında CHP'nin Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanlığı adaylığı için düşündüğü isim olarak konuşulan ve basında bu yönde haberlere konu edilen Akbulut, kendisine CHP'den bu yönde resmi bir teklif gelmediğini ve zaten kendisinin de siyaseti hiç düşünmediğini anlattı.

Akbulut, "Daha önceki yıllarda da milletvekili adaylığım bu şekilde konuşuldu. Ama ben bilim adamıyım ve öyle kalmak istiyorum. Siyaseti düşünmüyorum. Rektörlüğü devrettikten sonra labaratuvarıma döndüm. Çok önemli çalışmalar yapan bir labaratuvarımız var. Orada çalışmalarını sürdüreceğim.Beni bu tür makamlar için düşünenlere teşekkür ederim ama ben siyaseti hiç düşünmüyorum" dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 972 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri