Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adaylar belli oldu

17 Aralık 2008 / 16:46
Başbakan Erdoğan, Konya'da 3 büyükşehirdeki AK Parti adayını açıklıyor. Erdoğan, 15 Ocak'a kadar tüm adaylarını açıklayacağını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da 3 büyükşehirdeki AK Parti adayını açıklıyor. Erdoğan hizmet yeterli değil önemli olan halkın gönlünü ve sevgisini kazanmaktır" dedi. Başkan halkın muhabbetini kazanmıyorsa şehri altınla kaplasa fayda yok dedi.

Erdoğan, 15 Ocak'a kadar tüm adaylarını açıklayacağını da ifade etti.

Erdoğan AK Parti'de parti içi demokrasi çalışmıyor diyenlere de kızdı. Erdoğan,  "Bunu söyleyenler yanılıyor ve parti içi demokrasinin ne demek olduğundan haberleri yok." dedi.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

Tüm büyükşehirlerde temayül yoklamaları yaptık. Bunun yanında kamuoyu açıklamaları ile halkın da nabzını tuttuk. Hiç bir siyasi partide bizim gibi çalışan kadın kolları ve gençlik kolları yoktur. 81 ilde örgütlenmiş bir ağımız var.

Teşkilatın yanında milletvekillerimizin de kanatine önem veriyoruz. Ancak milletvekillerimizin kanaati her şey demek değildir. O da bir noktaya kadar. Değerlendirmelerimizin skala içinde ayrı ayrı puanları vardır. Nihai karar Tayyip Erdoğan'a ait değildir. Yoklamaları Merkez Yürütme Kurulu aracılığıyla yapıyoruz.

Antalya adayımız yine Menderes Türel'dir.

Bir dönemdir Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olan Türel, 44 yaşında ve gazetecilik mesleğinden gelme..

Kaynak:
Bu haber toplam 960 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri