Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Adi Başbakan'a balonlu tepki

27.02.2010 12:13
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a kışlada 'adi başbakan' kodlaması ile hakaret edilmesine ilginç tepki...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a kışlada 'adi başbakan' kodlaması ile hakaret edilmesine Nevşehir'den ilginç bir tepki geldi. Nevşehir'in en önemli sivil toplum kuruluşlarından olan ve üyeleri akademisyen, hukukçu, emekli askerlerden oluşan Kapadokya Platformu, Erdek Deniz Üs Komutanlığı'nda 22 Şubat 2010 tarihi için kararlaştırılan garnizon parolasının " Adi", işaretinin ise "Başbakan" olarak belirlenen kodlamaya, sıcak hava balonuna astıkları dev afişle tepki gösterdi.

Türkiye'nin en önemli sıcak hava balonu merkezi olan Kapadokya'da sabahın erken saatlerinde toplanan Platform üyesi 100 kişi, Başbakan'a destek vermek üzere 15 metre boyundaki dev afişe "Parola: adam gibi adam… işareti: başbakan… Yürekli adam sonuna kadar seninleyiz" yazısı yazdırarak balonla gökyüzüne yükseldi.

Nevşehir'in Göreme beldesi yakınlarından kalkan Anatolia Ballons firmasına ait balonlara binen Platform üyeleri, bir balona da üzerinde "Parola: adam gibi adam… işareti: başbakan… Yürekli adam sonuna kadar seninleyiz" afişi astı. Afişle birlikte Kapadokya semalarında dolaşan üyeler, son günlerde basından yakinen takip ettiğimiz, vicdan ve izan sahibi her demokrat Türk vatandaşını son derece ilgilendiren olaya tepki gösterdiklerini ve suçluların bir an önce yakalanarak gerekli cezayı almalarını istediklerini dile getirdi.

Başbakan'a, "Yürekli adam sonuna kadar seninleyiz" diyerek destek veren Platform üyeleri adına yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti'nin hukuk devleti olduğu hatırlatılarak, "Türkiye Cumhuriyeti'nin her Sayın Başbakanı, Türk vatandaşlarının değerli oyları ile demokratça seçimle gelir ve beğenilmezse aynı usulle gider. Türkiye Cumhuriyeti başbakanına saygı; ülke onuru ve şerefinin bir göstergesidir. Ülkesini seven her Türk vatandaşının oy versin - vermesin, sevsin - sevmesin ülkesinin yöneticisi konumundaki Sayın Başbakanına azami saygı göstermesi bir vatandaşlık gereğidir." denildi.

Taraf gazetesinde çıkan habere göre, Erdek Deniz Üs Komutanı Kıdemli Albay Bülent Keçeci'nin imzaladığı yönergede, 22 Şubat 2010 tarihinde kararlaştırılan garnizon parolasının "Adi", işaretinin ise "Başbakan" olduğu belirtilmiş, skandal olay, toplumun her kesiminden büyük tepki almıştı.

Bu haber toplam 1038 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri