Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adil Gür'ün son anket sonucu

06.09.2010 10:53
Araştırmacı Adil Gür, 28-30 ağustosta, 46 ilde, 3 bin 681 hanede yaptıkları referanduma ilişkin son kamuoyu araştırmasının sonuçlarını Taraf’a açıkladı. Evet oranları atağa kalktı ve fark gittikçe açılıyor.

Taraf gazetesimdem Neşe Düzel’e konuşan A&G Araştırma Şirketi'nin sahibi Adil Gür, son araştırmasına ilişkin bilgiler verdi.

Adil Gür’e, İstanbul “Evet”, Ankara ve İzmir “Hayır” ağırlıklı. Kadınların çoğu da “Evet”çi.

Adil Gür son araştırmasına ilişkin şunları söyledi:

ALTINCI AŞAMADA 'EVET'LER BİRAZ ARTTI

Anayasa değişikliği konusunda altı araştırma yaptık. 28-30 ağustostaki son araştırmamızın sonucu da, beşinci araştırmanın sonucu da çok yakın çıktı. "Evet" oyu yüzde 50.7'den yüzde 51'e yükseldi, "hayır" oyu yüzde 49,3'ten 49'a indi.

SONUÇ BDP'Lİ KÜRTLERLE KARARSIZLARA BAĞLI

Sonucu hala kararsız olduğunu söyleyen yüzde 5-6’lık kitle ile BDP’li Kürtlerin boykota uyup uymama kararı belirleyecek. Eğer BDP’li seçmen sandığa gitmezse, “Evet” ile “Hayır” arasında zaten çok küçük olan fark daha da küçülecek.

“HAYIR” ÇIKMASI ARTIK SÜRPRİZ DEĞİL

BDP boykotu sertleştirdi, artık “Hayır” çıkması sürpriz olmaz. Ege, Akdeniz, Trakyalılar yüzde 60-70 “Hayır”, Karadeniz, İç ve Doğu Anadolu yüzde 60’a yakın “Evet” diyor. Güneydoğu’da ise “Evet”çiler, boykotçuların önünde gidiyor

Bu haber toplam 1774 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri