Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Jitem'cilerle birlikte çalıştım

14.01.2010 17:35
Genelkurmay'ın yok dediği JİTEM'l ilgili yeni itiraflar geliyor... Ergenekon sanığından itiraf: Jitem'cilerle birlikte çalıştım.

Genelkurmay'ın yok dediği JİTEM'l ilgili yeni itiraflar geliyor. Ergenekon sanıkları Emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve Emekli Albay Arif Doğan'dan sonra bir itirafta Adil Serdar Saçan'dan geldi. Doğu'da bazı JİTEM personeli ile çalıştığını söyleyen Saçan, "Kahramanca çalışanlar vardı. Sonradan dejenere oldu, yanlış iş yapanlar olabilir." dedi.

 

İkinci Ergenekon davasının 31. duruşmasında eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın çapraz sorgusuna devam edildi. Saçan, üye hakim Hasan Hüseyin Özese'nin "JİTEM var mı?" sorusuna, "Evet" cevabını verdi. Saçan, "Duydum, Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele Komutanlığı, daha sonra JİT oldu. Ben gördüklerimi söylüyorum. Benim babam astsubaydı. Muş'ta görev yaptığım dönemde de 4-5 tane JİTEM personeliyle birlikte çalıştım. Çoğunluğu kahramanca çalışıyordu. Doğu'da çalışıp JİTEM'i bilmeyen yoktur. JİTEM sonradan dejenere olmuş bir birimdir. Yanlış iş yapanlar olabilir. Kurumlar içinde yanlışı olanlar temizlenmeli. JİTEM'ci diye geçinen ve Yeşil'i kullananlar da vardı. Hanefi Avcı, JİTEM'i ve illegal işlerini bildiğini söylüyor. O zaman neden müdahale etmemiş, neden işlem yapmamış. Ben gördüğüm yanlışlara müdahale ettim." dedi.

 

Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, daha önce Tuncay Güney'in ifadelerinin soyut olduğunu, bir delile dayanmadığını savunan Saçan'a, "Bunlar duyum mu bilgiye mi dayanıyor. Yoksa Tuncay Güney'in ifadeleri gibi olur." diye sordu. Saçan, duyum olmadığını, gördüklerini anlattığını söyledi.

 

 

Bu haber toplam 1166 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri