Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Öğretim görevlisi Erdoğan'a küfretti'

10.10.2010 17:55
İddia şok edici: "Adıyaman Üniversitesi'nde görevli bir öğretim görevlisi Başbakan Erdoğan'a küfür etti, öğrencilerin önünde hakaretler yağdırdı."

Adıyaman Üniversitesi'nde görevli bir öğretim görevlisi Başbakan Erdoğan'a küfür etti, öğrencilerin önünde hakaretler yağdırdı."

Bu iddia Adıyaman AK Parti İl Başkanı Yaşar Güleş'e ait. Hedefte Rektör var. İşte iddialar:
 
Adıyaman AK Parti İl Başkanı Yaşar Güleş, Adıyaman Üniversitesi'nde bir öğretim üyesinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a küfrettiğini iddia etti. Yaşar Güleş, Başbakan'a küfreden öğretim görevlisinin üniversitede barındırılmasından dolayı Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mustafa Gündüz'e tepki gösterdi.

AK Parti genişletilmiş divan toplantısında kürsüden partililere seslen AK Parti Adıyaman İl Başkanı Yaşar Güleş, şöyle konuştu: "Adıyaman Üniversitesi'nde bir öğretim görevlisi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a küfretmiş. Ve bunu da öğrencilerin önünde hakaretler yağdırarak devam ediyor. Rektör bu skandal sözler için sesini çıkartmıyor. Bu nasıl iş? Bu kabullenilemez bir olaydır."

Adıyaman Üniversitesi'ndeki hizmetlerin sadece birisi yapıyormuş gibi yansıtmasından rahatsızlık duyduğunu vurgulayan Güleş, Rektör Gündüz'ün millete şirin görünmek için kampus alanına cami yaptırdığını savundu. Adıyaman Üniversitesi'nde ciddi şekilde kadrolaşma olduğunu iddia eden Başkan Güleş, "Biz üniversitelerimizin hiçbir fikre angaje olmadan, kaliteli akademik kadrosu ve eğitim düzeyiyle anılmasını istiyoruz... Konuyla ilgili çalışmaları yapıp ilgili yerlere gerekli raporlarımızı vereceğiz. Diyanet İşleri Başkanı'nı getirip cami açılışını yaptıracaksınız. O cami açılışında bulunacak öğretim görevlisi benim Başbakan'ıma küfredecek. Bu hiçbir zaman kabul edilemez. Bunu şiddetle kınıyorum. " dedi.

İl Başkanı Yaşar Güleş'in konuşması partililer tarafından uzun süre alkışlandı.

Erzurum Milletvekili İbrahim Kavas da konuşmasında, referandum sonucuna değinerek, "Bu millet çok önemli bir karar verdi. Tüm millete teşekkür ediyorum." diye konuştu.

AK Parti Milletvekili Hüsrev Kutlu ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çattı, Kılıçdaroğlu'nun lider değil sadece genel başkan olduğunu söyledi.

Milletvekili Şevket Gürsoy, Adıyaman sınırları içerisinde olan Nemrut Dağı'nın Malatya'nınmış gibi gösterilmesinin kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Divan başkanlığını Erzurum Milletvekili İbrahim Kavas'ın yaptığı toplantıya çok sayıda partili katıldı.

Bu haber toplam 2324 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri