Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adnan Oktar İlk Kez Konuştu

20 Haziran 2008 / 08:17
Türkiye'nin tartışmalı siması Adnan Oktar, dünyanın önde gelen ajanslarından Reuters'a konuştu.
Dünyanın sayılı haber ajanslarından Reuters'ın görüştüğü Adnan Oktar, tüm dünyada büyük yankı uyandıran 'Yaratılış Atlası' kitabından sonra, kafataslarıyla ilgili bir kitap çalışması yaptığını ve Darwin teorisini bu kitapla da bir daha çürüteceğini iddia etti.

KİTAPLARI 52 DİLE ÇEVRİLDİ
İslam dünyasının yanısıra Amerika ve Avrupa'da Adnan Oktar'ın Harun Yahya ismiyle yazdığı kitapların evrimcilerin tepkisini çektiğini belirten Reuters, Oktar'ın 260 kitabının 52 ayrı dil çevrildiğini bildirdi. Oktar'ın, dünyadaki terör ve diğer şiddet içeren ideolojilerinin kaynağının Darwincilik olduğunu söylediğini kaydeden Reuters, Oktar'ın kitaplarının ücretsiz ya da çok düşük fiyatlarla satıldığına vurgu yaptı.

HAZRETİ İSA 20-25 SENEDE DÜNYAYA DÖNECEK
Oktarın, 'Kuran ve hadislere göre, Hazreti İsa gelecek Mehdi'ye yardım ederek Deccali'i yenecek. Böylece tüm dünyaya İslam hakim kılınacak" sözlerine de yer veren Reuters, Oktar'ın Hazreti İsa'nın 20-25 sene içerisinde dünyaya döneceğini söylediğini bildirdi.

HIRİSTİYANLAR DA İLGİ GÖSTERİYOR
Reuters haber ajansı, Adnan Oktar'ın yaratılış ile ilgili kitaplarının Darvin teorisine karşı çıkan Hıristiyanlar tarafından da büyük ilgi gördüğünü yazdı.

Reuters, Oktar'ın Mehdi olduğuna dair iddialarla ilgili olarak, "Ben böyle birşey söyleyemem. İslam'da böyle bir iddiada bulunmak yasaktır" şeklindeki ifadelerine yer verdi.
Bu haber toplam 1282 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri