Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Adnan Polat'ın o şok sözleri

11.04.2009 18:33
Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Çanakkale Savaşı için 'Anlamsız' derken, Avustralyalı askerler için de şehit ifadesini kullandı.
Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda düzenlenen, Gallipoli Memorial Club ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından organize edilen 2009 Çanakkale Resim Yarışması'nın basın toplantısı büyük bir skandala sahne oldu.

Basın toplantısında konuşan Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Avustralyalı askerleri, Türk askerleriyle birlikte 'Şehit' olarak nitelendirirken, Çanakkale Savaşı'ndan ise anlamsız diye bahsetti.

HARRY KEWELL NERELİ!
 
Polat, Galatasaray'ın Avustralyalı yıldızı Harry Kewell'dan ise Avusturya Milli Takımı'nın oyuncusu olarak söz etti. 
Adnan Polat, Galatasaray'ın Çanakkale Savaşları'nın içinde olduğunu hatırlatırken, "Şehitlerin isimleri arasında Galatasaray Lisesi'nin talebelerinin isimlerini görürsünüz. O dönemde Galatasaray Lisesi talebeleri aynı zamanda Galatasaray futbol takımının da oyuncularıydı.
 
Tabii bu savaştan dolayı Galatasaray takımının da oyuncuları Çanakkale'ye gitti ve orada tamamı şehit oldu. O dönem, Galatasaray takımı içinde futboldaki müsabakaların başarısı veya başarısızlığından daha çok, cepheden gelen acı haberlerin olduğu bir dönemdi" dedi.

Adnan Polat'ın skandal sözleri ise bu cümlenin hemen arkasından geldi. Avustralyalı askerleri de şehit sayan ve 250 binden fazla şehit verdiğimiz Çanakkale Savaşı'nı anlamsız olarak nitelendiren Polat'ın o şok sözleri ise şöyle:

"O dönemde, Avustralyalı askerler de Türk askerleriyle beraber, Galatasaraylılarla beraber şehit düştüler. Bugün Çanakkale'deki Şehitler Anıtı'nda Türk askerlerinin, Avustralyalı askerler ve diğer askerlerin beraber, yan yana yattığını hepimiz biliyoruz.

O dönemki bu anlamsız savaşın neticesinde, bir savaşın arkasından dostluk tohumları filizlendi. Bugüne kadar da bu dostluk sürdü. Bu dostluğun simgesini bugün Galatasaray'da görebiliyoruz. Avusturya Milli Takımı'nın yıldızı Harry Kewell ve Türk Milli Takımı'nın yıldızı Arda Turan aynı forma için mücadele ediyorlar. Dostluğu çok güzel simgeliyorlar." (Gazeteport)

Bu haber toplam 7422 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri