Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adriyatik'te Mahsur Kalan Yocular Türkiye'de

15 Ağustos 2008 / 08:14
201 Türk vatandaşı, Türk Hava Yolları'nın (THY) tahsis ettiği özel bir uçakla bu gece İstanbul'a geldi.
Yolculardan Levent Ersöz geziyi düzenleyen tur acentası ve geminin kiralandığı Hırvatistan şirketi arasındaki anlaşmazlık nedeniyle olayın meydana geldiğini belirterek, ''2 gün boyunca denizde bekledik. Bu sırada Türkiye'den büyük destek gördük. THY özel bir uçakla aldı bizi İstanbul'a getirdi'' dedi.

Yolculardan Öğretmen Füsun Esin, gemide bulundukları ortamın sıkıntısının olmadığını ifade ederek, ''Bize personel tarafından ilgi gösterildi, yemeğimiz verildi. Sağlık problemi olan yaşlı yolcular özellikle denizin ortasında olmaktan dolayı tedirginlikleri gemideki doktorlar tarafından giderildi. Yabancı ülkede olmaktan, ya bize sahip çıkan olmazsa tedirginliği yaşadık. Herkes birbirine destek oldu. Sonunda bu durumu atlattık'' diye konuştu.

Avukat olduğu belirten, yolculardan Raşit Tuncer, turu organize eden Hırvat şirketi ve Türk ''Delos'' şirketi hakkında davacı olacaklarını belirterek, '' Tura katılan arkadaşlarımızla birlikte olup bunun davasını vereceğiz. Böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için herşeyi yapacağız'' dedi
Kaynak:
Bu haber toplam 930 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri