Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Affın ardından ilk defa konuştu

22 Ağustos 2008 / 15:07
Erbakan, Cumhurbaşkanı Gül tarafından affedilmesinin ardından bugün kameraların karşısına geçti ve bakın neler söyledi?
Cumhurbaşkanı Gül tarafından cezası affedilen Necmettin Erbakan'ın Cuma namazı için Altınoluk'taki evinden çıktı. Namazdan sonra basın toplantısı düzenleyen Erbakan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e teşekkür etti.

Necmettin Erbakan, Cumhurbaşkanı Gül'ün kendisini affetmesinin ardından bugün saat 12.13'te evinden çıktı. Erbakan 06 RP 125 plakalı lacivert renkli Mercedes marka otomobil ile 4 dakikalık yolculuğun ardından cuma namazını kılacağı, Altınoluk çıkışındaki Ayvalıburun Camii'ne getirildi.

SANDALYE ÜZERİNDE NAMAZ KILDI

Krem renkli takım elbise ve beyaz gömlek giyip, beyaz zemin üzerinde turuncu ve mavi şeritli kravat takan Erbakan, camiye minarenin yanındaki kapıdan alındı, yürümekte zorlandığı için bir sandalyeye oturtuldu. Namazı sandalye üzerinde kılacağı belirtildi.

Erbakan'ın cuma namazı kılacağı camiye 400'ü içeride olmak üzere yaklaşık 1500 kişi geldi. Kalabalığın yaklaşık dörtte birinin Erbakan için bu camiye geldiği gözlenirken, cemaatin büyük bölümünü tatil için bölgede bulunanların oluşturduğu gözlendi.

GÜL'E TEŞEKKÜR ETTİ

Cuma namazından sonra bir açıklama yapan Erbakan "üç vazifeyi yerine getirmek istiyorum" dedi.

Ardından şöyle konuştu;

Önce Cenabı Allah'a şükürlerimizi sunmalıyız. O lütfetti yapılan bir hata düzeltildi.

İkincisi ise dünyanın her yerinde sadece Türkiye'de değil Müslümanlar bu hususta çok dua ettiler. Bu kardeşlerime teşekkür etmek istiyorum. Allah hepsinden razı olsun.


Üçüncüsü ise sayın Cumhurbaşkanına teşekkür etmektir. Kendisi büyük olgunluk gösterdi. Sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ederim."

Erbakan daha sonra cuma selamlaması için partililerle bir araya geldi.
Kaynak:
Bu haber toplam 912 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri