Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Afganistan'da 7 Türk direnişçi hayatını kaybetti

26 Kasım 2008 / 14:05
Afganistan'a işgalcilerle çatışmak için giden 7 Türk, savaş uçaklarının bombardımanı sırasında hayatını kaybetti
Afganistan'a İşgalcilerle çatışmak için giden 7 Sakaryalı Türk, Amerikan savaş uçaklarının bombardımanı sırasında hayatını kaybetti. Türkiyeli direnişçilerin evlerinde matem var.

Afganistan'da Amerikan uçakları tarafından bombalaman direnişçilerin eğitim birliğinin çadırlarında hayatını kaybeden 7 Türkiyeli'nin yedisinin de Sakaryalı olduğu ortaya çıktı.

Bir internet sitesinde yayınlanan haberde ölen kişilerin isimleri, Afganistan'a gittikleri şehirler ve kod adlarıyla birlikte bildiriliyor. İstihbarat kaynaklarından edinilen bilgilere göre bu kişilerden biri Sakarya Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Öğrencisi Mustafa Karakaya.

Sakarya'dan gittiler

Afganistan'da hayatını kaybettiği belirtilen diğer Sakaryalılar'ın isimleri ve oturdukları yerler şöyle: Şaban Şamur(1969) Adapazarı Yahyalar Mahallesi, İsa Dağdeviren (1969) Karapürçek Katlı Pazaryeri'nde esnaf, Alparslan Çelik (1987) Serdivan Arabacılanı Mahallesi, Ahmet Büyükdere (1973) Adapazarı Karaman Mahallesi Muhammet Kutucu (1971) Söğütlü, Sebahattin Buluş (1978) Van Mahallesi. Edinilen bilgilere göre Sakarya'dan Afganistan'a giden çok sayıda kişi var.
Bu haber toplam 2364 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri