Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit skandalına devlet el koydu

31.01.2010 10:25
Ağrı'nın Diyadin ilçesi mezarlığında skandal görüntüler yetkillier tarafından kaldırıldı.

Sonsayfa'nın bir süre önce Vatan toprağını korumak için canını seve seve veren şehitlerle, o vatan toprağında gözü olan PKK'lı teröristlerin cesetleri aynı mezarlıkta yanyana sıralandığını belgeleriyle gündeme getirmişti,

Neredeyse tüm mezar taşlarında 'Şehit' ifadesinin yazılı olduğu mezarlıkta, 15 metre arayla asker ve PKK'lıların mezarlıkları yer aması büyük tepkiye neden oldu ve emniyet hareket geçti.

Şatışmada yaşamını yitiren PKK'li Şakir Sarı'nın "şehit" yazılı mezar taşını emniyet ve savcılık talimatı ile kaldırıldı.

Aynı mezarlıkta bulunan PKK'li ve askerin mezar taşlarında "şehit" yazısının bulunduğuna dair haberlerin çıkması ile gündeme gelen Diyadin Asri Mezarlığı'ndaki PKK'li Şakir Sarı'nın mezar taşı eşi tarafından söküldü.

Haberin gazetelerde çıkmasının hemen ardından kendisinin emniyet müdürlüğüne çağırıldığını belirten Sarı "Emniyet yetkilileri bana niçin 'şehit' yazısı yazdığımı sordu. Ben de onlara 'Eşim şehitti, öyle görüyorum öyle yazdım' dedim. Bunun üzerine beni savcılığa sevk ettiler. Savcı bana 'Yazdığın yazı yasak, sen şehit yazamazsın oraya' dedi. Ben de siz nasıl askere şehit diyorsanız biz de eşlerimize, çocuklarımıza şehit deriz. Bunun üzerine bana taşı sökmemem halinde tutuklayacağını söyledi. Polislerin o taşı sökmelerine gönlüm elvermedi. Kendim gidip taşı söktüm, onlara verdim. Mezar taşı halen savcılıkta bekletiliyor" diye konuştu.

 
Kaynak:
Bu haber toplam 1416 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri