Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmedinejad dünyayı ayağa kaldırdı

14.06.2010 14:20
Türkiye'nin ardından İran da Gazze'ye bir yardım gemisi çıkartı. Ancak onların gemisinin içinde Devrim Muhafızları da var.

 

İsrail'le yaşanan gemi krizinin izleri silinmeden, bu sefer de İran, Gazze'ye yardım malzemesi taşıyan iki gemi gönderdi. Gemilerde İran Devrim Muhafızları'nın da bulunduğu tahmin ediliyor. Eğer İsrail gemiye müdahale ederse resmi gemi olduğu için İran Devleti'ne savaş açmış olacak.

İran devlet radyosunun haberine göre, yiyecek, oyuncak ve inşaat malzemesi taşıyan gemi dün yola çıktı. İlk İran gemisinin hafta sonunda Gazze açıklarına varması bekleniyor.

DEVRİM MUHAFIZLARI GEMİDE

"Filistin Ulusunun Müdafaası için Toplum" isimli İranlı sivil toplum kuruluşu yetkilileri, Gazze'ye abluka kalkana kadar İran gemi yardımına devam edecek" diye konuştu.

İranlı üst düzey yetkililer, dini lider Ayetullah Hamaney'in emir vermesi halinde Devrim Muhafızları'nın gemilerde yer almaya ve gemilere eşlik etmeye hazır olduğunu açıklamıştı.

100 BİN İRANLI GEMİYE BİNMEK İÇİN BAŞVURDU

İsrail'in yardım filosuna 31 Mayıs'ta düzenlediği operasyonda Mavi Marmara gemisinde bulunan 9 Türk hayatını kaybetmiş, kanlı baskın başta İslam ülkeleri olmak üzere dünyada büyük tepki ve öfkeye neden oldu.

Bu olayın ardından İran Kızılayı'ndan yapılan açıklamada, yaklaşık 100 bin İranlı'nın Gazze'ye gidecek gemilerde yer almak için başvurduğu ifade edildi

Bu haber toplam 1878 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri