Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmedinejad'dan: ELLERİNİZİ KESERİZ

23.02.2010 20:30
Ahmedinejad, İran'a saldıracakları çok sert uyardı.

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İran'a saldıracak her türlü düşmanın ellerinin kesileceğini duyurdu.

el Alem televizyonunun haberine göre Ahmedinejad, bugün Horasan'da yaptığı konuşmasında, İran'a saldırmayı planlayan İsrail ve Amerika'yı "ellerinizi keseriz" diyerek uyardı.

Batılı ülkelerin İran'a karşı yalan siyasetini sürdürdüklerini kaydeden Ahmedinejad "zenginleştirilmiş uranyum ihtiyacının" önşartsız olarak dışarıdan karşılanmasını kabul ettiklerini bir kez daha vurguladı.

İran'ın nükleer silah elde etmek gibi planlarının olmadığını belirten Ahmedinejad, batılı ülkelerin bölgede bulunan 300 bin askeriyle bölgenin zenginliklerini ve petrolünü ele geçirmek istediğini kaydetti.

Amerika'nın 11 Eylül saldırılarını bahane ederek Afganistan'a saldırdığını belirten Ahmedinejad "Amerika, Afganistan'da yüzbinlerce sivili katletti. Ülkenin altyapısını yerle bir etti. Bu durum bir benzeri de Saddam rejiminin kitle imha silahlarına sahip olduğu gerekçesiyle gerçekleşti" dedi.

Ahmedinejad, konuşmasına şöyle devam etti: Afganistan saldırısını meşrulaştırmak için 11 Eylül'ü onlar planladı. Amerika, Irak'a da petrolünü ve zenginliklerini çalabilmek için saldırdı. Fakat Amerika, Irak ve Afganistan saldırılarıyla yolun sonuna geldi."

isra haber

Bu haber toplam 1076 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri