Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

''İsrail'in işini bir seferde bitirelim''

18.02.2010 14:47
Ahmedinejad ile Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah çok önemli telefon görüşmesi yaptı.

İran'ın resmi haber ajansı IRNA, Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın, Lübnan ve bölgedeki son gelişmeler konusunda Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah ile telefon görüşmesi yaptığını duyurdu.

Ahmedinejad, görüşmede İsrail'in son dönemlerde Lübnan, Filistin, Suriye ve İran'a yönelik askeri saldırı tehditleri konusunda Nasrallah ile görüş alışverişinde bulundu.

İsrail'in saldırı tehditlerine Nasrallah'ın verdiği cevabı, ''çok güçlü, cesur ve münasip'' olarak değerlendiren Ahmedinejad, ''Siyonistler, direniş hareketinden, Lübnan ve bölge halkından aşırı derecede korkuyor. Onlar, Lübnan ve Gazze'deki (33 ve 22 gün savaşları) yenilgilerini telafi etme peşindeler. Onur ve varlıklarının tehlikede olduğunu hissediyorlar, ama bu işe (saldırı) cüret de edemiyorlar. Çünkü işin sonundan korkuyorlar'' diye konuştu.

Ahmedinejad şunları söyledi:

''Hazırlık öyle bir safhada olmalı ki, siyonist İsrail, geçmişteki hatasını tekrar etmek isterse, işi bir kerelik olsun ve bölge ebedi olarak onun şerrinden kurtulsun. Bu alanda İran halkı, Lübnan ve bölge halklarının yanındadır.''

Nasrallah da direniş hareketi Hizbullah ve Lübnan'ın ''çok iyi durumda'' olduğunu belirtti ve ''Siyonist rejimin tehditleri karşısında hiçbir korku söz konusu değil. Siyonistlerin plan ve tehditleri bir sonuç vermeyecek'' dedi.

''Siyonist İsrail, stratejik açıdan da yeni savaşı başlatacak durumda değil'' diye konuşan Nasrallah, ''İsrail'in tehditleriyle asıl amacının psikolojik savaşın bir parçası olarak korku ve vahşet ortamı yaratmak olduğunu, ancak bu durumda da bir neticeye ulaşamayacağını'' söyledi.

Nasrallah, bir süre önceki açıklamasında, ''İsrail'in Filistin halkına yeniden saldırması halinde, Filistin halk direnişinin, onu destekleyen İran ve Suriye'nin yanında yer alacağını'' bildirmişti.

Bu haber toplam 1830 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri