Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmedinejad, 'Nida araştırılsın'

29.06.2009 12:38
Ahmedinejad, Nida'nın öldürülmesi olayının araştırılmasını istedi.
İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, 12 haziranda yapılan seçimlerin sonucuna itiraz amacıyla düzenlenen gösterilerde Nida Ağasultan adlı genç kızın öldürülmesi olayının araştırılması talimatını verdi.

Ahmedinejad, Yargı Erki Başkanı Ayetullah Mahmud Haşimi Şahrudi'ye gönderdiği mektupta, Nida'nın 20 haziranda Tahran'daki bir sokakta şüpheli şekilde ateşli silahla öldürüldüğünü belirterek, konunun tüm yönleriyle araştırılmasını istedi.

''Nida'nın öldürülmesi olayının yabancı kitle iletişim araçları vasıtasıyla İran aleyhinde siyasi şantaj olarak kullanıldığını'' belirten Ahmedinejad, ''Yargı, olabildiğince ciddi bir şekilde Ağasultan'ın öldürülmesi olayını araştırsın. Sorumlular yakalanarak yargılansın ve sonuç halkın bilgisine sunulsun'' ifadesini kullandı.

Ahmedinejad, Nida'nın öldürülmesini ''yürek yakıcı'' diye niteledi ve olaya ilişkin şüphenin ortadan kaldırılmasını istedi.

İran makamları, Nida'nın önceden planlanmış bir şekilde tahrikçiler tarafından gösterinin olduğu yerde değil de bir ara sokakta öldürüldüğünü belirtmişti.

Bu haber toplam 988 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri