Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmedinejad'dan Yahudilere çağrı

15 Ocak 2009 / 18:24
İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, mesajında İsraillileri, Siyonistlerin cinayetlerine itiraz olarak sokağa dökülmelerini askerleri de komutanlarının Filistinli sivilleri öldürmeye ilişkin emirlerine uymamaya çağırdı
İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, El-Cezire'nin Arapça ve İngilizce kanalları ile El-Alem ve Hress TV Muhabirlerine verdiği demecinde, işgal altındaki Filistin topraklarında yaşayan Yahudilere seslenerek, “Benim bu mesajım, Siyonist İsrail'in istilası altında ve işgal altındaki topraklarda yaşayan sizlere yönelik! Hangi dinden, mezhepten olursanız olun, neticede siz de insansınız! Durumunuz hakkında düşünüp de Siyonist yetkililerinize sorular sormanın zamanı gelmedi mi? Gazze'nin savunmasız halkı neden bu gaddar saldırılara maruz kalmalı? Veya Lübnan'a karşı neden böyle bir tavır sergilenmeli? Neden insanlara böyle kıyıyorlar? İnsanlar Allah'ın sevgili mahlûkları değil mi? Neden masum çocukları katlediyor, vücutlarını parça parça bölüyorlar?” ifadesini kullandı.

ALLAH'TAN HABERSİZ SİYONİST YETKİLİLER

Ahmedinejad mesajının devamında, “Ey işgal altındaki topraklarda yaşayanlar! İster Yahudi olun, ister Hıristiyan veya ister Müslüman. Bugün dünyanın her tarafında olduğu gibi siz de, Siyonist katillerin cinayetlerine itiraz olarak sokaklara dökülün! Sesinizi gürleştirin ve bu Allah'tan habersiz Siyonist yetkililere itirazınızı belirtin!” şeklinde konuştu.

'EY SİYONİST ORDUNUN ASKERLERİ'

Ahmedinejad daha sonra, katil İsrail ordusundaki askerlere seslenerek, “Ey Siyonist Ordunun askerleri, savaşa katılmaktan her vesileyle kaçındığınızı, komutanlarınızla sürekli çekişme ve sürtüşme halinde olduklarınızı duyuyoruz. Ve biliyoruz ki masum insanların katledilmesi, onlara karşı kaba güç kullanılması için sizlerin kullanılmasından yorulmuşsunuz. Esas soru da şu, neden suçsuz insanlar, masum kadınlar ve çocuklar öldürülmeli? Ve neden siz bu katliama vesile olmalı? Komutanlarınıza itirazını göstermenizin zamanı gelmedi mi? Geldiyse, onların emirlerini dinlemeyin. Masum insanların ölmesine sebep olmayın!” diye vurguladı.

habervaktim
Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri