Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmedinejad:Siyonist ve Yahudi Farkını Açıkladı

09 Temmuz 2008 / 10:36
İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, "Siyonistlerin Yahudi olmadıklarını, onlara muhalefetin Yahudilere karşı çıkmak anlamına gelmediğini" söyledi.
İran resmi haber ajansının bildirdiğine göre, D-8 zirvesine katılmak için Malezya'da bulunan Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Kuala Lumpur'da düzenlediği basın toplantısında bir soru üzerine, "Filistin sorununun çözümü için referanduma gidilmesini" önerdi.

Filistinlilere kaderlerini belirleme imkanı verilmesinin önemine değinen Ahmedinejad, "Referandum önerimiz insancıl ve yasaldır. Dünyadaki bütün Filistinlilerin katılacağı özgür bir referandumla sorun kolayca halledilir, ama demokrasi iddiasında olanlar buna muhalefet ediyorlar. Malum sondan korktukları için referandumdan kaçıyorlar. Bu kaçınılmaz son siyonistleri bekliyor" diye konuştu.

İran Cumhurbaşkanı, "İsrail'in yok edilmesini istediklerine" ilişkin bir soruya şu cevabı verdi:

"Siyonistlere karşı çıkmak, Yahudilere karşı çıkmak değildir. İran'daki Yahudiler barış ve güvenlik içinde yaşıyorlar. Meclis'te de temsilcileri var. Siyonistler Yahudi değiller, aslında dinleri yok. Siyonistlerin Yahudi olduklarını iddia etmeleri büyük bir yalandır. Onlar çok karışık ve saldırgan bir siyasi gruptur. Bu rejim, yok olmaya mahkumdur. İran halkının hareketine ihtiyacı yok. Siyonizmin yolun sonuna geldiğini onlar da biliyor. Artık bu rejimi ayakta tutamıyorlar. Onlar, İran'ı saldırı ile suçluyorlar ki bu da büyük bir yalandır."
Kaynak:
Bu haber toplam 908 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri