Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AHMEDİNEJAD'TAN İSRAİL'E SERT TEPKİ

30 Aralık 2008 / 18:53
İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki Filistinlilere yönelik saldırılarının bölgede büyük değişikliklere yol açacağını söyledi.
Ahmedinejad, Meclis'te bugün yaptığı konuşmada, İsrail saldırıları sonucu Gazze Şeridi'nde yaşanan trajedinin insanlık için büyük bir yara olduğunu belirtti.

İsrail'in uzun süredir Gazze Şeridi'ni ablukaya aldığını ve saldırılar düzenlediğini hatırlatan Ahmedinejad, bölgedeki halka ilaç, gıda ve sağlık hizmeti gibi zorunlu ihtiyaçların ulaştırılmasının İsrail tarafından engellenmesini “insanlık suçu” olarak niteledi. İsrail'in çocuk, kadın, yaşlı masum ve savunmasız sivilleri öldürmesini “medeniyetsizlik ve kültürsüzlük” olarak değerlendiren Ahmedinejad, “Bilinmeli ki, İsrail ile açık ya da gizli işbirliği yapanların hepsi cehenneme gidecek ve halklar onları tarihin karanlığına gömecek” dedi.

Ahmedinejad, İsrail ve destekçilerinin her açıdan yolun sonuna geldiklerini belirterek, “Gazze Şeridi'ne saldırılar İsrail için sonun başlangıcı olacak” ifadesini kullandı.

Filistinlilerin, İsrail işgaline karşı direnişini öven İran Cumhurbaşkanı, “Filistinliler şimdi cihat ve şehadet meydanında mücadele ediyorlar, aslında bu meydan zafer meydanıdır” diye konuştu. Bu arada İran, İsrail saldırılarının durdurulması ve Filistin halkına yardım yapılması konularında BM ve İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) başta olmak üzere ilgili bölgesel ve uluslararası kuruluşlar nezdindeki girişimlerini sürdürüyor.

İsrail'in, Haziran 2007'den beri kuşatma altında tutuğu Gazze Şeridi'ne düzenlediği son hava saldırılarında 360'tan fazla kişinin öldüğü ve 1700'e yakın kişinin yaralandığı bildiriliyor.

DünyaBilgisayara hücum!

Rusya'nın başkenti Moskova'da bir teknoloji mağazasının taşınabilir bilgisayar(notebook)larda yaptığı yüzde 80 indirim izdihama neden oldu.Türk ambülansları Gazze'de

Türkiye'nin Filistin'e yardım programı çerçevesinde gönderdiği tam teşekküllü 5 ambulans, bugün Kerem Şalom geçiş noktasından Gazze Şeridi'ne ulaştırıldı.Norveç fuhşu yasaklıyor

Norveç hükümeti, İsveç'i örnek olarak, fuhşa yasak getiriyor.Kürt kızların sünnet çilesi!

Hava yolu taşımacılığında gerileme

'Ülkemizi satın al' mektubu

Üstsüz güneşlenme tartışması

Gazze'de ölü sayısı 363 Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Anasayfaya Dön DİĞER HABER BAŞLIKLARI

İngiltere'de kadın piskopos dönemi Kafasını kesip, kanını içtilerİsrail ordusu kuzeyde de alarmda Rus profesörden "ABD bölünecek" iddiası Çığ altındaki 7 kişinin cesedi çıkarıldı İsrail, hava taarruzunu sürdürdü 'Katliamı bitiren adam' Toronto karanlığa gömüldüAmacımız Hamas'ı kökten bitirmekBan'dan liderlere Gazze isyanıAB'de Gazze alarmıBangladeş'te kim kazandı?8 kayakçı çığ altında kaldıABD nüfusu 2,7 milyon arttıGazze'den İsrail'e saldırıGazprom'dan Ukrayna'ya tehditİsrail Berlin'de protesto edildi Mısır, Refah Kapısı'nı açtıAhmedinejad-Gül Filistin'i konuştuHastanelerde kaos hüküm sürüyor"İsrail savunma hakkını kullanıyor"Hamas'tan İsrail'e ateşkes şartıABD Hamas'a ateşkes sunduHamaslı komutanın evi vurulduBush'u vurana ayran bedava!FKÖ'den uluslararası kuvvet çağrısı!Devletten bağımlılara eroin! Demokratik Kongo kan gölü!İşte Saddam Hüseyin'in son sırrı Bir eskimo nasıl yaşar CNNTURK

haber10
Bu haber toplam 1396 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri