Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet Altan: İyi Çayımız Var

04 Temmuz 2008 / 16:51
Askeri savcılığın "belgeleri verin yoksa arama yaparız" faksıyla ilgili Taraf Gazetesi Yayın Yönetmeni Ahmet Altan ilk kez konuştu..
Belgeler Zaten Yayınlandı

Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan, kendilerinde ifşa edilmemiş herhangi bir belgenin bulunmadığını söyledi.

Altan, "Galiba savcı Lahika'yı istiyor. Onun ne istediğini anlamadığımız için çok da verebilecek birşeyimiz yok. Kaynaklarımız nettir, açıktır. İsterlerse Dağlıca ile ilgili belgeyi veririz." dedi.

Ahmet Altan, Taraf'a baskın yapılacağını ilişkin soruları yanıtladı. Altan, "Birisi gelirse çayımız var, iyi de bir çay, çalışıyoruz. Biz de gerginlik yok, biz böyle şeylerden gerilmeyiz. Biz belgeleri ile doğru şeyler yazıyoruz, herkesin hukuka uymasını istiyoruz. Hukuka aykırı olan şeyleri biz gösteririz. Bu gazete daima doğruları söyler. Birilerinin gelip bizi basmasını istemeyiz." diye konuştu.

Kendilerinde ifşa edilmemiş herhangi bir belgenin bulunmadığını söyleyen Altan, sözlerini şöyle sürdürdü; "Dağlıca ile belgeleri vereceğimizi zaten söyledik. Ama savcı ne istediğe karar veremiyor ki, adını söylemiyor. Savcının gönderdiği kağıdın hukuk ile alakası yok. Bu çok tehditkar. Tehditten hoşlanmayız, savcının bizi tehdit etmemesi lazım. Savcının hukuka uyması lazım, ne istediğine karar vermesi lazım. İfşa edilmemiş bir şey istiyor. Kimsenin böyle bir şey istemeye hakkı yok. Biz gazetede ifşa edilmemiş hiçbir şey tutmayız. Biz haber ve belge saklamayız, burası gazete. Biz de ifşa edilmemiş bir şey yok. Galiba savcı Lahika'yı istiyor. Onun ne istediğini anlamadığımız için çok da verebilecek birşeyimiz yok. Kaynaklarımız nettir, açıktır. İsterlerse Dağlıca ile ilgili belgeyi veririz. Bunu mecbur kaldığımız için değil, daha önce söz verdiğimiz için yerine getiriri. Taraf Gazetesi yayınına devam ediyor."
Kaynak:
Bu haber toplam 1028 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri