Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'AKP gemisini ilk kim terkeder?'

27.06.2010 14:10
Ahmet Hakan ilginç bir kurguyla “AK Parti gemisi”ni ilk kimler terk eder acaba?" diye sormuş ve çarpıcı yanıtlar vermiş.

Tırmanışa geçen PKK eylemleriyle bir anda çok zor durumda kalan hükümetin ve Başbakan'ın sıkıntılı günler geçirdiğini göre Ahmet Hakan ilginç bir kurguyla AK Parti gemisi”ni ilk kimler terk eder acaba?" diye sormuş ve çarpıcı yanıtlar vermiş. Daha çok da medya üstünde duran Hakan, Emre Aköz'de Mümtazer Türköne'ye kadar hükümete yakın isimleri hedef almış.

Acayip merak ediyorum

TALİHLİ olmasıyla meşhur Başbakan Tayyip Erdoğan, son günlerde siyasi hayatının en talihsiz, en şanssız, en derbeder günlerini geçiriyor ya...

Acayip merak ediyorum:
Eğer Başbakan Erdoğan’ın talihi dönmez ve durum böyle devam ederse...
AK Parti gemisi”ni ilk kimler terk eder acaba?
¡¡¡
Elimde değil, merak ediyorum:
? Emre Aköz’ü merak ediyorum mesela... Şöyle “isli viskisi”nden bir fırt alıp, “Ben bunları adam etmek için çok uğraştım ama olmadı, başaramadım” falan diyerek hafiften uzamaya başlar mı dersiniz?
? 28 Şubat’ta DSP’den milletvekili olmaya kalkışan yaman gazeteci arkadaş, hava döndüğünde şöyle geniş tutulmuş bir manevra almaya kalkar mı acaba?
? Zaman Gazetesi ve yan kuruluşları, derhal tornistan edip yeniden “Diyalog... Diyalog...” demeye başlar mı acaba? Kemal Kılıçdaroğlu’na yanaşmaya çalışıp, “Madem Kemal Bey de Ecevit’e benziyor... Neden cemaatimize sahip çıkmasın ki...” türünden hayallere kapılırlar mı acaba?
? Bugün üst perdeden atıp tutan, namaz vakitlerini kaçırmamaya özen gösteren, içki içmediklerini kanıtlamak için çırpınan, kendilerine muhafazakâr bir geçmiş yaratmaya çalışan kaypak bürokratlardan hangileri, ilk isyan bayrağını çeker acaba?
? AK Parti’den belediye meclis üyeliğine falan tamah eden “şarkıcı eşleri”, hemen demeçler patlatıp, “Çok görgüsüzlerdi canım... Yanlarında bir kadeh bir şey bile içemiyorduk...” diye dökülmeye başlarlar mı acaba?
? Başbakan’ın yakınlarına iş vererek kendini güvence altına alan anlı şanlı işadamları, havanın döndüğünü görünce, Başbakan yakınlarının işlerine son vererek kendilerini güvence altına almaya kalkışırlar mı acaba?
? Mümtazer Türköne’nin AK Parti’den milletvekili olan eşi MHP’ye transfer olur ve Mümtazer Bey de Devlet Bahçeli’ye “Kurşun atan da, yiyen de bizdendir” türünden konuşma metinleri hazırlamaya talip olur mu acaba?
? Başbakan’ın gözüne girmek için kimsenin tınmadığı gazeteler kuran, televizyonlar açan işadamı, “Çok para kaybediyorum” diyerek derhal bu lüzumsuz işlere son verir mi acaba?
? Kerametleri sadece sırtlarını Başbakan’a dayamış olmaktan kaynaklanan anlı şanlı medya grup başkanları, televizyon müdürleri falan, geminin su almaya başladığını gördüklerinde “Kaptanın yanında sonuna kadar direniş” diyerek sadakatlerini mi kanıtlarlar yoksa kaçış planları mı yaparlar?
¡¡¡
Başbakan’ın meşhur talihi, yeniden devreye girerse mesele yok:
Devran bir süre daha böyle devam eder...
Ama tersi olursa...
İşte o zaman...
Olası tornistanların, olası satışların, olası dümen kırmaların, olası yavşamaların, olası yan çizmelerin, olası arkadan bıçaklamaların bir numaralı takipçisi olacağım.
Mahcup etmek için falan değil...
Sırf merakımdan...

gazeteciler.com

Bu haber toplam 1472 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri