Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakan'ı Hürriyet'e Başbakan yerleştirmiş!

07.10.2009 09:42
Aziz Üstel, 'Meğer Ahmet Hakan’ı Hürriyet’e Başbakan yerleştirmiş.' dediği yazısında Taha Akyol ve Akif Beki ile ilgili konuları da kaleme alarak Doğan'la Başbakan'ı yazdı.
Aziz Üstel'in yazısı

Meğer Ahmet Hakan’ı Hürriyet’e Başbakan yerleştirmiş

O gün Tayyip Bey çok düşünceliydi Başbakanlık’a geldiğinde. Masasına oturdu. Önündeki kağıda baktı. Sonra odasından herkesi dışarı çıkardı ve özel hattından bi numara çevirdi.

“Aydın Bey nasılsınız?”

“Saygılar sunarım Sayın Başbakanım... Buyrun efendim?”

“Sizden bir ricam olacak...”

“Emredin...”

“Estağfurullah... Emir değil

“Buyrun...”

“Şu bizim Ahmet Hakan

“Var...”

“Ona Hürriyet’te bi köşe vermenizi rica edecektim.”

“Aa çok iyi düşünmüşünüz. “Teşekkür ederim... Aydın Bey, bi de bizim Taha Akyol var...

“Ne demek efendim. Elbette!”

“Az daha unutuyordum Akif Beki de görevinden ayrılıyor. Ona da bir köşe açabilir misiniz?

“Elbette... Radikal’de olur mu?”

“Olur tabii!.. Niye olmasın!”

Bu konuşma tümüyle palavra tabi! Ancak, bu milletin oylarıyla seçilmiş, bu milletin ödediği vergilerden maaş alan bir milletvekili, TBMM’ye dün bir soru önergesi veriyor. Ahmet Hakan’ı, Taha Bey’i, Akif Beki’yi “Erdoğan Kalemşörleri” olarak ilan ediyor; bu üç yazarın Doğan Grubu’nda yazı yazmaları için aracı olup olmadığını soruyor, Başbakan’dan.

Aslında bu soru önergesi değil Temel fıkrası!

Ahmet Hakan, gerek Başbakan’ı gerekse de Ak Parti’yi sık sık eleştiren yazılar yazıyor.

Taha Akyol’a gelince, Başbakan, Kasımpaşa’da top oynadığı yıllardan bu yana Milliyet’te yazı yazar neredeyse. Dahası uzun bir süre CNN İcra Kurulu Başkanlığı da yaptı.

Akif Beki, Radikal’de, Başbakan ve hükümetin icraatıyla ilgili olumlu yazılar yazıyor. Ama Radikal zaten çok sesli bir gazete. Köşenin birinde hükümet acımasızca eleştirilirken, bi diğerinden kimi icraatleri övgü alıyor. Üstelik bu üç yazarı, sanki Atos, Portos ve Aramis yani Üç Silahşörler gibi göstermek de yanlışın en büyüğü.

Geçenlerde Ahmet Hakan’ın Akif Beki’ye yazdığı çok sert bi yazı vardı. Akif Beki’nin bu yazıya cevabıysa bir baba nasihatıyla özetlenebilir: “Bununla dalaşacağına, çalıyı dolaş, daha iyi!”

Yani, tek amaç uğruna birleştiği öne sürülen üç kalemşörün(?!) dünyaya bakışları, birbirleriyle ilişkileri bu denli farklı!

Demek ki bu milletvekili, bir gün olsun zahmet edip de bu üç yazarı okumamış bile! Biz kimleri milletvekili seçiyoruz bizi temsil etsin diye arkadaş! Resmen akıllara ziyan!

STARBu haber toplam 1492 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri