Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet Kaya'nın eşi konuştu

27.10.2010 00:00
Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya Ertuğrul Özkök’ün Söz Sende’de yaptığı açıklamalara cevap verdi: Türkiye’ye kötülük etmekten ruhu bozulmuş
Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya Ertuğrul Özkök’ün Söz Sende’de yaptığı açıklamalara cevap verdi: Türkiye’ye kötülük etmekten ruhu bozulmuş

Ahmet Kaya’nın hayatı “Uçurtmam tellere takıldı” adıyla belgesel oldu. Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya Balçiçek ilter’le Söz Sende de hem belgeseli anlattı hem de o dönemle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı…

Gülten Kaya, Hürriyet Gazetesi eski genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök’ün Söz Sende’de yaptığı açıklamalara cevap verdi.  Özkök, Hürriyet’in attığı “şerefsiz” manşeti için “o Ahmet Kaya’nın çok sevdiği bir kelimeydi. Bugün olsa o manşeti atmazdım” demişti..

Gülten Kaya, Özkök’ü izledikten sonra “acaba Ertuğrul Özkök bunları söyledikten sonra kendisini izledi mi? Merak ediyorum" dedi..

GÜLTEN KAYA: ÖZKÖK TUTARSIZ…

Gülten Kaya, Ertuğrul Özkök’ün tutarsız olduğunu söyledi ve şöyle devam etti:

“Bir tutarlılık aramaya çalışıyorum, argümana bakar mısınız? İki şeyi birbirine karıştırıyor. O dönemde hürriyet iki ayrı manşet atmıştı, ,   biri “ayıp ettin gözüm” diğeri de “vay şerefsiz”… Şerefsiz onun çok sevdiği kelimeydi diyor. Şimdi Ahmet Kaya’nın çok yakınında bulunmuş olmak gerekiyor ki Ahmet Kaya’nın ne dediğini bilebilsin bir kere bu yok.

Onun kastettiği “ayıp ettin gözüm” manşeti. Çünkü gözüm çok tipik kelimesiydi Ahmet’in, , muhtemelen onu kastediyor. Onu bilemez çünkü.. Ayrıca bilse bile, , bir en büyük gazetenin genel yayın yönetmeninin sorumlu tavrı bunu böyle açıklamak mıdır?

AHMET HİÇBİR ZAMAN TÜRK HALKINA HAKARET ETMEDİ

Gülten Kaya bu manşeti gördüğünde Ahmet Kaya’nın nasıl tepki verdiğini de anlattı. Kaya’nın hiçbir zaman Türk halkına hakret etmediğini söyleyen Gülten Kaya “Ahmet bu belgeselde şerefsiz kelimesini Türk halkını kastederek söylemediğini anlatıyor” dedi.

Gülten Kaya şöyle konuştu: “Ahmet’in söylediği "her ülkenin şerefsizleri vardır. Türkiye de bundan muaf değildir. Asla Türkiye halkına şerefsiz demem" bunu herkes bilir…” şeklindeydi

TÜRKİYE’YE KÖTÜLÜK ETMEKTEN RUHU BOZULMUŞ…

Gülten Kaya, Ertuğrul Özkök’ün attığı “şerefsiz” manşeti için “şimdi bütün bunlar ortadayken atılan bu vahim  başlığı, pespaye başlığa tanım bulamıyorum. Hala şöyle savunuyor olmak hakikaten feci. İşte bunun adı nefret suçu uygar dünyada” diye konuştu.

Gülten Kaya aynı programdaki Ertuğrul Özkök’ün “Ahmet Kaya o manşetten 8 yıl sonra öldü” sözlerini de değerlendirdi..

Kaya, “bence Türkiye’ye kötülük etmekten ruhu bozulmuş ya da hesap bilmiyor. Hürriyet o manşeti 1999’da attı. 2000 yılında da Ahmet’i kaybettik. 2000’den 1999 çıkınca 8 yıl kalıyorsa geriye bu matematiği Ali Nesin’e sormak lazım. Ama bu bir dil sürçmesi değil bilinçaltı. O manşet hayatımızı karartan manşettir” dedi..

 

Bu haber toplam 3516 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri