Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet Necdet Sezer için şok sözler

02.10.2010 13:16
İki sanatçı isminin sokaklara verilmesini isteyen Afyonkarahisar Belediye Başkanı Çoban'ın sözleri tartışılıyor

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, eski cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer için "Bırakınız ilimize, ülkemize bile hiçbir faydası olmayan bir insanın ismini verdik" ifadelerini kullandı.

Afyonkarahisar Belediye Meclisi toplantısında Marulcu Mahallesi Gedik Ahmet Paşa 1'inci ve 2'inci sokaklarına referandumda 'evet' ve 'hayır' oyu kullandıklarını açıklayan sanatçılardan Sezen Aksu ve Adnan Şenses'in isimlerinin verilmesi konusu tartışıldı.

"EVET DİYENE DE HAYIR DİYENE DE SAYGILIYIZ"

Çoban, "Bir sanatçıyı seviyor takdir ediyorsa bunun 'evet' ya da 'hayır' demesi onun tercihinde etkili olamaz. Bu nedenle biz de Afyonkarahisar halkı adına, Afyonkarahisarlının demokrasiye saygısını göstermek, sanatçılara saygısını sevgisini göstermek amacıyla hem 'evet' diyen hem de 'hayır' diyen açıkça iki sanatçı ismini caddelerde göreceksiniz. 'Hayır' diyen sanatçılarımız arasında da, Bedri Baykam, Tarık Akan, Edip Akbayram, Adnan Şenses gibi sanatçılar var" şeklinde konuştu.

Çoban, meclisin raporu kabul etmesi halinde Afyonkarahisar Belediyesi'nin örnek bir uygulama yapmış olacağını ifade etti.

"HİÇBİR FAYDASI OLMAYAN BİR İNSANIN İSMİNİ VERDİK"

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in isminin kampuse verildiğini hatırlatan Çoban, "Biz Ahmet Necdet Sezer ismini koskoca kampuse verdik. Bırakınız ilimize, ülkemize bile hiçbir faydası olmayan bir insanın ismini verdik. Hiç kimsede bundan rahatsızlığını dile getirmedi. Ben ilk defa dile getirmiş oluyorum. Özür dilerim" dedi.

ŞEHİT İSİMLERİ VERİLSİN

MHP üyelerinden Bayındırlık İmar Komisyon Üyesi Özcan Şarlak, sokak ve caddelere şehit isimleri verilme kararını belirterek söz konusu sokaklardan birine halasının oğlu şehit Yüzbaşı Erdinç Şatırer'in isminin verilmesini aksi halde şehidimizin kemiklerinin sızlayacağını şehit anne babasının bu sokakta ikamet ettiğini dile getirdi. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, gelecek toplantıda konunun tekrar değerlendirilebileceğini takdirin meclise ait olduğunu söyledi.

Bu haber toplam 2036 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri