Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet Türk'e ev vermediler

02.01.2010 19:35
Türk, evini değiştirmek istedi. Yeni bir ev bulan Türk, tam taşınırken ev sahibininin "evimi kiralamaktan vazgeçtim" sözleriyle karşılaştı.

Partisi kapatılan ve hakkında 5 yıl siyasi yasak getirilen DTP'nin lideri Ahmet Türk, son olarak ev sahibi şoku yaşadı. Çukurambar semtindeki evini değiştirmek isteyen Türk, yeni kiraladığı eve taşınmaya hazırlanırken, ev sahibinin, "Evimi sana kiralamaktan vazgeçtim" sözleriyle karşılaştı.

Türk'ün, çok sayıda siyasinin oturduğu, son olarak Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast iddiasıyla anılan Çukurambar'dan taşınmak istemesinde, PKK'nın Tokat saldırısı sonrasında kendisine yönelik tepkiler başrol oynadı. Türk'ün komşuları, Türk bayrakları asarak saldırıyı protesto etti.

EV SAHİBİ HEMŞERİSİ

Türk'ün evi, milletvekilleriyle yapılan toplantılara sık sık ev sahipliği yapıyordu. Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, Türk'le ilgili, "günsüz zorla getirme" kararının ardından, gözaltı olasılığına karşı, evin önünde gazeteciler nöbet tutuyordu. Bu durumdan rahatsız olan Türk, yeni ev arayışına girdi. Aradığı evi Oran semtinde bulan Türk, kendisi gibi Mardinli olan bir işadamına ait daireye taşınmak üzere eşyalarını hazırladı. Hatta kamyon bile tutuldu. Ancak Türk son dakikada gelen bir haberle şaşkınlığa uğradı. İddiaya göre, ev sahibi, yakın çevresinden "Ona nasıl evini kiralarsın" tepkisi aldı. Ev sahibi vazgeçince, Türk de, mecburen bir süredir ikamet ettiği Çukurambar'daki kiralık evine tekrar yerleşti. Türk'ün yeni ev arayışlarını sürdürdüğü, daha güvenli olacağı gerekçesiyle eski başbakanlardan Tansu Çiller'in de bir dönem oturduğu Bilkent'te ev aradığı belirtiliyor.

SAKIK DOĞRULADI

Türk'e yakın isimlerden BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık konuyla ilgili soruya, "Sözleşmeyi iptal eden ev sahibi. Ne soracaksanız gidin ev sahibine sorun" diyerek tepki gösterdi. (Habertürk)

Bu haber toplam 1584 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri