Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk: Bu oyuna gelmeyeceğiz

13.04.2010 00:00
Samsun'da saldırıya uğrayan kapatılan DTP'nin Genel Başkanı Ahmet Türk, geniş güvenlik önlemleri altında Ankara'ya getirildi.

Hastane girişinde kendisini karşılamaya gelen bir grup partiliye bir açıklama yapan Türk, yapılan saldırının provakasyon amaçlı olduğunu, herkesi sabırlı olmaya davet etti. Türk:"Tüm halkımızın sabırla beklemesini istiyorum. Ortamı germeye çalışanlar var. Bu provokasyonlara gelmemeli, bu oyuna gelmeyeceğiz. Ben iyiyim" dedi.

Samsun'dan Ankara'ya gelişi sırasında Türk'e, BDP Milletvekili Sırrı Sakık ve eski DTP milletvekili Aysel Tuğluk da araçlarıyla eşlik etti. Ahmet Türk'ü taşıyan konvoyda trafik polisleri ve sivil ekipler de yer aldı. Türk'ün aracı dörtlüleri yanık vaziyette Başkente giriş yaparken zaman zaman kesilen trafikte hiç bir ışıkta konvoy durmadan ilerledi.

Ahmet Türk, daha önce tedavi gördüğü Güven Hastanesi'ne getirildi. Türk aracından inerken burada bir grup partili Kürdistan seninle gurur duyuyor sloganları attı. Sakık ve Tuğluk ile beraber gelen Türk, hastane girişinde yaptığı açıklamada; "Provakasyon sonucu gelişen bu olay karşında tüm halkımız sabırla beklemesini istiyorum. Ortamı germeye çalışanlar var. Bu provokasyonlara gelmemeli, bu oyuna gelmeyeceğiz. Ben iyiyim" dedi. Tük açıklamasında tüm halkı sabırla beklemeye davet etti.

Burnunda kırık olduğunu ifade eden Türk, daha sonra ameliyata alındı.

Bu haber toplam 914 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri