Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet Türk Hastaneye Kaldırıldı

28.03.2010 18:03
DTP’nin kapatılması sonucu milletvekilliği düşürülen Ahmet Türk, Newroz programı için geldiği Viyana’da geçirdiği rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı.

Anayasa Mahkemesi tarafından DTP’nin kapatılması sonucu milletvekilliği düşürülen Ahmet Türk, Newroz programı için siyasi yasaklı Aysel Tuğluk’la birlikte geldiği Avusturya’da rahatsızlık geçirdi. Alınan bilgilere göre 26 Mart günü Avusturya’ya gelen Türk ve Tuğluk, Graz ve Viyana’daki Newroz kutlamalarına katıldı.

Ahmet Türk, Fransa’nın Marsilya kentinde yapılacak olan Newroz kutlamasına katılmak üzere bu sabah kaldığı otelden havaalanına gitmek isterken yolda ani rahatsızlık geçirdi. Saat 08.00 sıralarında yaşanan rahatsızlık ardından özel bir kliniğe kaldırılan Türk’ün sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Doktorlar, aşırı yorgunluk ve stresten kaynaklı olduğunu belirtirken, kaygılanacak bir durum olmadığını söyledi. Türk’ün dinlenmesi gerektiğini belirten doktorlar, yarın da son bir kez kontrolden geçirildikten sonra seyahat edebileceğini belirtti. Kapatılan DTP’nin eski eşbaşkanı Ahmet Türk’ün iki saat sonra hastaneden çıkarılacağı öğrenildi. Yaşanan bu durumdan dolayı Fransa’daki Newroz programları da iptal edildi.

Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri