Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet Türk'ün bu düeti çok şaşırttı

10.10.2010 15:40
Bundan 18 yıl önce Ahmet Türk ve Eşref Bitlis'den TV programında memleketim şarkısı...

Bundan 18 yıl önce Ahmet Türk ve Eşref Bitlis'den TV programında memleketim şarkısı...

Ölümüyle ilgili 'faili meçhul cinayet' iddiası gündeme gelen eski Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis ve dönemin EMEP vekili Ahmet Türk'ü buluşturan programda Bir Başkadır Benim Memleketim şarkısı söylenmiş...

Ölümüyle ilgili 'faili meçhul cinayet' iddiası gündeme gelen eski Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis faili meçhullerle ilgili görüşünü 1992 yılında katıldığı bir televizyon programında açıklamıştı.

SÖZ MECLİSTEN İÇERİ

1992 yılında Nazlı Ilıcak'ın hazırladığı "Söz Meclis'ten İçeri" programına o dönemde Jandarma Genel Komutanı olan Eşref Bitlis ile Halkın Emek Partisi milletvekili Ahmet Türk konuk olarak katılmışlar.

Köy koruculuğu, olağanüstü hal ve Şırnak olaylarının ele alındığı programda söz faili meçhullere de geliyor.

AHMET TÜRK'ÜN HİZBULLAH ÇEKİNCESİ

Programda Ahmet Türk, "Bu hükümet döneminde 260'a yakın faili meçhul cinayet var. Bunların çoğu çarşı içinde olmuş. Diyarbakır, Batman, Nusaybin ve Kızıltepe'de öldürülmüş. Çarşı ortasında öldürülüyor insanlar Hizbullah tarafından ama bu Hizbullah nedir? kim var başında? kim yönetiyor? bugüne kadar bu konuda en ufak bir açıklama yapılmadı. Bu yapılmadığı zaman halkın kafasında ‘Hizbul Kontra’ diye geçiyor." diye konuşuyor.

Eşref Bitlis faili meçhullerin üzerine gidildiğini söyleyerek, "Faili meçhul cinayetler var fakat bunlar araştırılıyor. Şöyle bir düşünce ortaya çıkarılmaya çalışılıyor. Bir grup var cinayet işliyor, devlet bunları da ortaya çıkarmıyor. Böyle devlet olmaz" diyor.

Dönemin Jandarma Genel Komutanı Ekim 1992'de yürütülen geniş kapsamlı sınırötesi operasyonla ilgili de açıklama yapıyor.

Bitlis, "Operasyon devam ediyor, başarılı bir operasyon. Sona erdirilecektir. Sonunda orada mı kalınır? ne olur ? Hükümet karar verecektir. Bizim görevimiz başbakanın tabiriyle yuvalarını temizleyene kadar devam etmektir" şeklinde konuşuyor.

MEMLEKETİM ŞARKISI

Programın sonunda ise eşine pek rastlanmayacak bir sürpriz var. Bitlis ve Türk birlikte "Memleketim" şarkısını söylüyorlar.

NTV

 

ntvmsnbc


 

Bu haber toplam 1602 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri