Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

50 kişi hastane basıp kızı öldürdü

31.10.2009 00:58
22 yaşlarındaki kızları hastanede kanser tedavisi görüyordu. Aile hastaneyi basıp bakın neler yaptı? İşte detaylar;
İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kankanseri tedavisi gören ve son günlerinde solunum cihazına bağlı olarak yaşatılan 22 yaşındaki Meryem Topçu'nun ailesi ötenazi uygulayarak kızlarının ölümüne neden oldular.

Alının ilk bilgilere göre hasta olan kızlarını alıp evlerine götürmek isteyen ve doktorla tartışan yaklaşık 50 kişi olan yakınları saat 16:00 sıralarında Meryem Topçu'ya bağlı solunum cihazını çekerek ölümüne neden oldular. Hastane polisi ve doktorların polis çağırması üzerine hastaneye çok sayıda polis ve cinayet masası ekipleri sevk edildi.

Görevli doktorlar bir kadın yakının solunum cihazının fişini çektiğini belirtirken, cinayet büro amirliği ekipleri Topçu'nun hastanede bulunan tüm kadın yakınlarını olay yerine gelen savcının talimatı ile gözlem altına alarak Asayiş Şube Müdürlüğüne götürdü.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Genç kadının, ''durumunun kötü olduğunu düşünerek, evlerine götürmek isteyen yakınları tarafından solunum cihazının fişinin çekilmesi sonucu yaşamını yitirdiği'' iddiası üzerine, savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Olay yerinde inceleme yapan cumhuriyet savcısı, aile yakınlarından 9 kişinin ifadesine başvurdu.

Öte yandan, İstanbul Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bugün saat 16.00 sıralarında bir hastanın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olaya savcılık tarafından el konulduğu belirtildi.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki hastaya yakınları tarafından ötenazi uygulandığı yönündeki iddialar üzerine soruşturma başlattı.

İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Meryem Topçu'nun (22) şüpheli bir şekilde hayatını kaybettiğine dikkat çekilerek, "23 Ekim 2009 tarihinden beri Akut Lokoz teşhisiyle yatmakta olan 22 yaşındaki bayan hastanın durumunun kötüleşmesi üzerine 30 Ekim 2009 tarihinde saat 01.00 sıralarında acil dahiliye servisine yatırılmıştır. Aynı gün saat 07.55'te kalbinin ve solunumunun durması üzerine acil canlandırma müdahalesi yapılmıştır. Hastanın yapılan müdahalelere cevap vermesi üzerine suni solunum
cihazına bağlanarak acil dahiliye gözlem ünitesine alınmıştır. Aynı gün saat 15.20'de hastanın bağlı olduğu suni solunum cihazının tüpünün çıkmış olduğu ve hayatını kaybettiği görülmüştür. Yapılan kontrollerde ölümün şüpheli bulunması üzerine konu emniyete ve savcılığa bildirilmiştir. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır" denildi.


Bu haber toplam 1762 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri