Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ailelerinin kucağında uyuya kaldılar

03 Ocak 2009 / 18:42
Galatasaray Lisesi önünde toplanan çocuklar, Gazze'de öldürülen yaşıtları için Taksim Meydanı'na yürüyerek İsrail'i protesto etti.
"Kahrolsun İsrail" sloganları atan çocukların bazıları eylem sırasında yorgun düşerek ailelerinin kucağında uyuya kaldı.

Özgür Çocuk Kulübü adı altında aileleriyle birlikte Galatasaray Lisesi önünde toplanan çocuklar, Gazze'ye yönelik saldırılarını sürdüren İsrail'e tepki gösterdi. Küçük yaştaki çocukların çoğunlukta olduğu bin kişilik grup, Gazze'de savaştan etkilenen ve ölen çocukların yanında olduklarını belirterek İstiklal Caddesi'nde yürüyüş başlattı.

"Kahrolsun İsrail" sloganları eşliğinde yürüyen çocuklar, tepkilerini kendilerince dile getirdi. Yürüyüş Taksim Meydanı'na kadar sürerken, yorgun düşen bazı çocuklar anne ve babalarının kucağında uyuya kaldı.

Eyleme katılan bazı çocukların üzeri kanlı oyuncak bebek taşıdıkları görülürken, bazı çocukların başlarını sargı beziyle sardıkları gözlendi.

Tekbir de getiren çocukların eşlemi Taksim Meydanı'nda son buldu. Meydanda bir süre gitar eşliğinde şarkı söyleyen çocuklar, daha sonra aileleriyle birlikte evlerinin yolunu tuttu.

Kaynak:
Bu haber toplam 1024 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri