Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ailesiyle ‘özel’ görüşmüş

20.09.2009 10:28
Cem G’nin internet kafeden ailesiyle ‘özel bir site’ aracılığıyla irtibat kurduğu belirlendi. Polis zanlıyı ‘tanımadığı’ bir kişinin sakladığına ise inanmıyor
Emniyet sorgu uzmanları Cem G’nin “Ailemle görüşmedim kaldığım evde sadece televizyon vardı” ifadelerinin aksine zanlının yakınlarıyla haberleştiğini belirledi. Uzmanlar, firari zanlının ailesiyle ‘özel bir site’ üzerinden internet kafe aracılığıyla irtibat kurduğunu bu yüzden şirketlerdeki onlarca bilgisayara el konularak incelemeye alındığını kaydetti.

ÜÇÜNCÜ KİŞİ EZBERLETİLMİŞ

Ayrıca uzmanlar cinayette Cem G. ve babası Nida G’nin yanı sıra zanlıyı alıp çiftlik evine götürdüğü iddia edilen üçüncü kişinin olmadığı, bu ifadenin ezberletildiği görüşünde. Emniyet yetkililerine göre Cem kendini götüren kişi ve saklandığı yerle ilgili gerçeği söylemiyor. 7 ay sonra teslim edilen firari zanlının ‘tanımadığım bir kişi’ diyerek bahsettiği kişiye yönelik her ihtimale karşı araştırma yapıldığını ancak Cem’in kendisini çiftlik evine götüreni tanığı ve hedef saptıran ifade verdiği yönünde görüş belirtti.

SAKLAYANLARI İYİ TANIYOR

Uzmanlara göre Cem G. kendisini saklanacağı yere götüren kişileri gayet iyi tanıyor. Ancak ele vermek istemediği kadar yakın kişiler ve onları korumak için gerçeği söylemiyor. Bu yüzden ilk ifadesinde ‘babasının bir arkadaşının’ kendisini saklanacağı yere götürdüğünü söylüyor BÜNYAMİN DEMİRKAN

Cem’in ifadeleri Adli Tıp’la çelişti

Maltepe Cezaevi’nde 20 kişilik koğuşta kalan Cem G.’nin ifadeleri cinayeti tam olarak aydınlatmaya yetmedi. Cem’in cinayete ilişkin anlattıklarının da cinayetle çeliştiği belirtildi. Adli Tıp raporuna göre 5 farklı bıçakla cinayet işlendi. Ancak Cem G. cinayeti mutfaktan aldığı meyve bıçağıyla işlediğini söylemişti.
Bu haber toplam 1340 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri