Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çin yapımı ilk Airbus

23.06.2009 18:44
Airbus Çin'de montajı gerçekleştirilen ilk A320'yi teslim etti
Airbus Tianjin'de bulunan son montaj merkezinde (FALC) montajı tamamlanan ilk A320 uçağını teslim etti. Düzenlenen görkemli törenle Airbus Başkanı ve CEO'su Tom Enders uçağı Dragon Aviation Leasing Başkanı Li Hai'ye teslim etti. Uçak Sichuan Havayolları'na kiralanacak.

Binden fazla konuğun katıldığı törende Tianjin Partisi Genel Sekreteri Zhang Gaoli, Tianjin Belediye Başkanı Huang Xingguo'nun yanı sıra Alman Devlet Bakanı Hartmut Schauerte ve Tianjin Havayolları Başkanı Lan Xinguo da hazır bulundu.

Dragon Aviation Leasing Başkanı Li Hai “Oldukça güvenilir ve verimli olan Airbus uçakları kiralama şirketleri için değerli varlıklardır. Çin merkezli bir şirket olan Dragon Aviation Leasing olarak Çin'de montajı tamamlanan ilk Airbus uçağını teslim almaktan büyük bir gurur duyuyoruz.Sichuan Havayolları Başkanı Lan Xinguo “Sichuan Havayolları 1995 yılında Çin'i Airbus A320 ailesi uçakları ile tanıştıran ilk havayolu oldu. Bugün yine gururla Çin'de montajı tamamlanan ilk A320'yi uçuran havayolu oluyoruz. Airbus uçaklarının karlılığımızı, güvenirliğimizi ve low cost havayolları arasındaki rekabet gücümüzü artırdığına inanıyoruz.”

Airbus Başkanı ve CEO'su Tom Enders “Tianjin'de yer alan son montaj merkezimiz ve Avrupa dışındaki ilk uçak teslimatımız Çin ve Çin endüstrisi ile uzun vadeli stratejik ortaklığımızda bir dönüm noktasıdır. Bu son montaj merkezi ve burada üretilen uçaklar teknoloji harikasıdır. Son üç yıldır bunu gerçekleştirmek için gece gündüz çalışan tüm ortaklarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum.”Export-Import Bank of China, Dragon Aviation Leasing'in stratejik ortağı, uçağın alımı için finansal destek sağladı. Sichuan Havayolları tarafından kullanılacak olan A320 iki sınıf konfigürasyonunda, 8 first class koltuk ve 156 ekonomi sınıfı koltuğa sahip olacak. Uçak havayolunun merkezi Chengdu'dan Beijing ve Şanghay gibi önemli şehirleri de kapsayan bölgesel uçuşlarda kullanılacak. Uçak hizmete 24 Haziran'da Chengdu – Beijing uçuşu ile başlayacak ve havayolunun 40 adet Airbus tek koridorlu uçaklarından oluşan filosuna katılacak.

Bu haber toplam 948 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri